İNGİLTERE'de Üniversite Eğitimi

İngiltere'de Üniversite Eğitimi

İngiliz üniversiteleri köklü geçmişleri, sundukları programlardaki kaliteleriyle dünyanın sayılı eğitim kurumları arasındadırlar. İngilizlerin; Siyasi, politik ve ekonomik alanlardaki geçmişlerine ve uygulamalarına bakılınca son derece planlı, programlı ve iyi organize oldukları hemen görülür. Bu uygulamalar eğitim kalitesini de beraberinde getirmiştir.

İngiliz eğitim sistemi dünyada kabul görmüş köklü bir yapıya sahiptir. Dünyanın en iyi üniversitelerinin büyük çoğunluğunu İngiliz üniversiteleri oluşturur. İngiliz üniversitelerin en büyük özelliği araştırmaya dayalı eğitim modellerini benimsemiş olmalarıdır.

İngiltere Üniversite Eğitimi

İngiltere’de yüksek öğrenim, Türkiye’de olduğu gibi “lisans ve yüksek lisans” olarak iki aşamalıdır. Lisans eğitimi toplam 3 yıl sürer. Genel olarak sosyal bilimler alanında lisans diploması alanlar BA (Bachelor of Arts), fen bilimleri alanında lisans diploması alanlar da BSc (Bachelor of Science) olarak adlandırılırlar. İngiltere’de üniversitelerin lisans bölümlerine kısa adı UCAS olan merkezi üniversite yerleştirme kuruluşu ile yapılır. Bazı okullar yabancı öğrencilerin başvurularını doğrudan da kabul edebilir.

İngiltere Üniversite Giriş Şartları-Akademik Yeterlilik

Temel olarak 12 yıllık lise eğitimini başarılı olarak tamamlamış ve İngilizce diline hakim öğrenciler İngiltere’de üniversite eğitimi alabilirler. Her ne kadar İngiltere üniversitelerinin giriş şartları bölümden bölüme göre değişse de ülkemizden 12 yıllık lise diploması olan ve en az 100 üzerinden 80 ve üstü not ile mezun öğrenciler İngiltere üniversite eğitimine başlamak için yeterli eğitim geçmişine sahiptir. İngiltere üniversiteleri öğrencilerin lise mezuniyet notları kadar, lisede hangi bölümden, hangi dersleri alarak mezun olduklarına da bakmaktadır. İşletme ve bilgisayar bilimleri eğitimi alacak öğrencilerin sayısal derslerde almış olması veya mühendislik öğrencilerinin ise fen dersleri almış olması gerekir. İngiltere üniversitelerinin akademik giriş şartları sağlayamayan öğrenciler için Foundation adı verilen bir yıllık bilimsel hazırlık sınıfı okutulur. İngiltere üniversite bünyesinde ve özel kolejlerde okutulabilen bu bilimsel hazırlık yılı ile öğrenciler düşük lise notlarını veya lisede almadıkları dersleri tamamlayarak farklı disiplinlerde üniversite eğitimi alabilirler. Foundation eğitim süresince öğrencilere yoğunlaştırılmış İngilizce eğitimi de verildiği için Foundation eğitim alacak öğrencileri B1 seviyesinde İngilizce bilmesi yeterlidir.

İngiltere Üniversite Giriş Şartları-İngilizce Yeterlilik

Üniversite birinci sınıfa başlayacak öğrencilerin en az B2 seviyesinde İngilizce bildiklerini UKVI tarafında kabul edilen bir sınava girerek belgelemeleri gerekmektedir. Foudation eğitim alacak öğrencileri ise B1 seviyesi ile başvurmaları yeterlidir. Üniversitelerin başvuruları Ocak ayında yapıldığı için genelde öğrenciler İngilizce yeterlilik belgesi olmadan başvurularını yaparlar ve üniversiteler kendilerini şartlı kabul verir. Şartlı kabul alan öğrenciler genelde Temmuz ayı sonuna kadar İngilizce yeterlilik sınavlarını tamamlarlar.

İngiltere üniversiteleri İngilizce sınavından yeterli puanı alamamış veya çok az bir fark ile kaçırmış öğrencilere Pre - Sessional İngilizce hazırlık imkanı da sunmaktadır. Pre - Sessional İngilizce kursları sayesinde İngiltere üniversitelerinden şartlı kabul alarak akademik yeterlilikleri sağlamış fakat İngilizce yeterliliği sağlayamamış öğrencilerin eğitimleri başlamadan 4 ile 12 hafta öncesinde İngiltere’deki üniversitelerinde İngilizce eksikliklerini kapatarak eğitimlerine devam etmelerine olanak sağlamaktadır.

İngiltere Üniversite Konaklama

İngiltere üniversiteleri yurtdışından gelen tüm öğrencilere okul yurtları ve özel yurtlarda konaklama imkanı sunmaktadır. Üniversite yurtları genelde ortak banyo tuvaletli (az sayıda yurt özel banyo tuvaletlidir) tek kişilik odalardan oluşmaktadır. Özel yurtların ise neredeyse tamamı tek kişilik özel banyo tuvaletli (hatta mutfaklıdır). Yurt başvuruları genelde Mayıs başında yapılır. İngiltere üniversiteleri şartlı kabul verdiği öğrencilere e-maille yurt başvuru süreçlerinde bilgilendirmektedir. Yurtlar (Londra haricinde) üniversite kampüslerinde, Londra’da ise şehir merkezindedir. Yurtlarda kalan öğrenciler ısınma, elektrik ve su için ek bir ödeme yapmazlar.

İngiltere Üniversite Ücretleri

İngiltere üniversiteleri eğitim ücretleri bölüme (laboratuvar kullanımına) ve üniversitelerin akademik sıralamasına göre değişmektedir. Genel olarak yıllık eğitim ücretleri 14000 GBP ile 23000 GBP arasınadır. Akademik sıralamalarda başarılı birçok üniversitenin yıllık eğitim ücreti 18000 GBP’dir. İngiltere üniversiteleri konaklama ücretleri seçilen yurda göre değişmektedir. Londra dışında yurtların akademik yıl ücretleri 6000 GBP ile Londa’da özel yurtlarda bu rakam 9000 GBP’dir. İngiltere hükümeti yabancı öğrencilere rehberlik etmesi amacıyla yabancı öğrenciler için aylık ve yıllık minimum yaşam masraflarını belirlemiştir. Bu bilgilere İngiltere vize sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

İngiltere Üniversiteleri Burslar

İngiltere üniversiteleri yabancı öğrenciler için kısıtlı sayıda burs veya finansal yardım vermektedir. Burslar genelde akademik bir başarı sonrasında genelde birinci yıldan sonra İngiltere’deki üniversitede gösterilen başarıya göre verilmektedir. Finansal yardımlar ise öğrencinin ülkesindeki milli gelir ve ailesinin geliri göz önünde bulundurularak verilmektedir. Sayıca az olan burs ve finansal yardımlar öğrencinin akademik hayatı boyunca devam etmektedir.

İngiltere Üniversiteleri Vize

İngiltere üniversitelerinde eğitim alacak tüm yabancı öğrenciler Tier 4 vizesi almaktadır. Çok kolay bir vize olan ve neredeyse hiç red edilmeyen bu vize için teknik hazırlık yapılarak doğru başvurulması önemlidir.Bu bilgilere İngiltere vize sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

İngiltere üniversiteleri hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İNGİLTERE'de Üniversite Eğitimi Veren Okullarımız

Anglia Ruskin University

Anglia Ruskin Üniversitesi, her ikiside Londra'da bir saattan kısa mesafedeki, İngiltere'nin yaşanabilir en iyi 10 merkezinden biri olan Cambridge ve Chelmsford kampüsleri ile, İngiliz ve yabancı öğrencilere 150 yıldır eğitim veren bir devlet üniversitedir. .jpg

Aston University

Birmingham şehrinde kurulu buluna Aston University akademik başarısı ile yabancı öğrencilerin en çok tercih ettiği üniversitelerdendir. The Independent Complete University Guide 2014 ' göre 124 üniversite arasında 27., The Guardian University Guide 2013 göre 120 üniversite arasında 27. Sıradadır.

Bath Spa University

1852 yılında İngiltere'nin güney batsında Bath şehrinde kurulan Bath School of Arts okulu 2005 yılından itibaren Bath Spa University adı ile, 40 farklı ülkeden öğrencileri ile yaratıcılık, girişimcilik ve kültürün buluştuğu bir üniversite olmuştur.

BBSI Bournemouth Business School International

BBSI, Bournemouth okulu uluslararası öğrencilere İngilizce dil kursları, iş İngilizcesi kursları, özel kurslar ve sertifika, diploma, üniversite hazırlık ve pre-master eğitim programları sunmaktadır. BBSI'da farklı dil seviyelerindede İngilizce dil kursları yıl boyunca devam etmektedir.

Birkbeck University of London

University of Bircbeck, Londra 1823 yılında beri Londra'da yerli ve yabcnı öğrenciler başta İngilizce, Ekonomi, İstatistik, Tarih, Sanat Tarihi, felsefe, Pskoloji alanlarında lisans ve yüksek lisans eğitimi vermektedir. Akademisyenleri aralarında 4'ü nobel ödüllü olmak üzere alanında bir çok uzman bulunmkatadır.

Bournemouth University

Bournemouth University ingiltere'nin göneyinde Bournemouth şehrinde kurulmuştur. 16.000 öğrencisi ile bölgenin en büyük nüfusa sahip eğitim merkezidir. Bournemouth University 100 farklı ülkeden 2000'den fazla yabancı öğrenciye misafirlik eder.

Brunel University

Londra, Uxbridge kasabası dışında kurulu Brunel University, Londra'nın öğrenci memnuniyeti en yüksek ilk 5 üniversitesinden biridir. Mühendislik, işletme, hukuk, uluslarası ilişkiler en başarılı alanlarıdır. Yeşillikler içindeki kampüsünde ilk yıl tüm yabancı öğrencilere yurt konaklaması sağlanmaktadır.

City University of London

City University London, hem akademik hem de mesleki eğitime odaklı, Londra’nın en köklü uluslararası üne sahip üniversitelerindedir. City University London’ı diğer Londra üniversitelerinde ayıran özelliği, beceri ve özveri ile yüzyıllardır dünyayı, toplumu ve öğrencilerin hayatını dönüştürmek için eğitim, araştırma ve yatırımı kullanmasıdır.

De Montfort University

De Montfort University, 20,000’den fazla öğrencinin ve 2,000’den fazla uluslararası öğrencinin bulunduğu bir üniversite olup, Leicester şehrinde yer almaktadır. Üniversite, Foundation, Undergraduate, Postgraduate ve PhD seviyelerinde 400 civarında bölüm sunmakta ve 4 fakülteden oluşmaktadır.

European School of Economics, İngiltere

European School of Economic benzersiz lisans, master, MBA programlarıyla Londra, New York, Roma, Milan, Floransa ve Madrid ve kendi merkezlerinde sertifika programları sunan, uluslar arası yüksek eğitim kurumudur.

Goldsmiths University of London

Goldsmiths, University of London, bir kamu araştırma üniversitesi olup, sanat, tasarım, beşeri bilimler ve sosyal bilimler alanında uzmanlaşmış University of London’ın kurduğu bir kolejdir. Goldsmiths, “Technical and Creative Institute” olarak Londra, New Cross’ta Goldsmiths şirketi tarafından 1891’de kurulmuştur.

Hult University UK

Hult University, dünyanın en uluslararası işletme okullarından biridir. Üniversite, dünyanın en etkili iş piyasasının bulunduğu başkentlerden yedisinde (Boston, San Francisco, Miami, New York, London, Dubai, Shanghai), 140’dan fazla milletten öğrenciye dünya standartlarında lisans ve yüksek lisans eğitimleri sunmaktadır.

Institute of Education, University of London

Institute of Education, University of London, alanında dünya lideri olarak eğitim araştırmalarında hem İngiltere’de hem de dünyada ilk sırada yer almaktadır. Üniversite, Londra’nın merkezinde bulunmakta ve dünyanın 100 farklı ülkesinden gelen öğrencilerle küresel bir eğitim merkezi olmaktadır.

Istituto Marangoni

Istituto Marangoni - London Fashion School, 2002 yılında açılmış olup, Londra’nın artistik ve yaratıcı semti olan Shoreditch’e yakın bir mesafede bulunmaktadır. Üniversitede bulunan öğrenciler en yeni tasarımlar ve trendler üzerine eğitimler almaktadırlar.

King’s College London

King’s College London, Sunday Times’a göre 2012/2013 yıllarında dünyada mezuniyet sonrası işe yerleştirmede en iyi 20 üniversite arasında gösterilmiş ve QS World sırlamasında 2013’te 13. sırada yer almıştır. Londra’nın merkezinde bulunan ve araştırma odaklı üniversite, dünyanın 150 farklı ülkesinden 8.000 uluslararası öğrenciye

Le Cordon Bleu

Le Cordon Bleu London, Londra’nın merkezinde Bloomsbury meydanında, Covent Garden, Soho ve Leicester Meydanı’na kısa bir yürüyüş mesafesinde bulunmaktadır. Londra, dünyanın dört bir yanından gelen yetenekli ve hırslı şefler ve mutfak çalışanlarını bünyesinde barındıran kozmopolit şehirlerden biridir.

London Metropolitan University

Londra şehir merkezinde City ve North kampüsleri ile London Metropolitan University, Londra'nın en fazla yabancı öğrenci barındıran en büyük ünversitelerinden biridir. Mezunların en hızlı işe giriş yüzdesine sahip olan üniversite özellikle iş hayatında kariyer yapmak isteyen öğrencilerin gözdesidir.

Norwich University of the Arts

Norwich University of the Arts, Norwich kentinin merkezinde, stüdyoları, atölyeleri, bilgisayar laboratuvarları ve sergi alanları bulunan bir kampüs üniversitesidir. Kampüsün tüm binaları tarihi yapıya sahip olup, modern eğitim olanakları ile yenilenmiştir. Norwich University of the Arts, eğitim ve araştırma merkezi olarak uluslararası tanınmışlığa sahiptir.

Nottingham Trent University

Nottingham Trent University, öğrencilere mümkün olan en iyi eğitimi ve deneyimi vermeği hedefleyen, İngiltere’nin en büyük ve en popüler üniversitelerinden biridir. Üniversite İngiltere ve dünya çapında yaklaşık 35,000 öğrenciyi çekmek için akademik personeline, binalarına ve tesislerine £350 million civarında yatırım yapmıştır.

Queen Mary University of London

Queen Mary University of London, İngiltere’nin önde gelen, araştırma odaklı yükseköğretim kurumlarından biridir. Üniversite, en son yapılan Research Assessment Exercise’da İngiltere’de 11. sırada yer almıştır ve prestijli Russell Grubunun bir üyesidir. Yaklaşık 17.800 öğrenci, 4.000 personel ve yıllık £300 milyonluk cirosuyla Londra’nın en büyük üniversitelerinden biridir.

Regent’s University London

Regent’s University London, yükseköğrenim ve İngilizce dil öğrenimi için Londra’nın merkezinden eşsiz bir ortam sunmaktadır. Üniversitenin ana kampüsü Londra’nın şehir merkezinden, sakin bir alanda bulunmaktadır. Regent’s University London, bağımsız ve kar amacı gütmeyen bir eğitim kurumudur.

Richmond International University London

Richmond International University London, İngiltere’deki en büyük American Liberal Arts üniversitesidir. Üniversitenin Londra’da Richmond ve Kensington’da kampüsü bulunmaktadır. Richmond International University London, dünya çapında işverenler ve enstitüler tarafından tanınmış olup, üniversitenin öğrencileri

Royal Holloway University of London

Royal Holloway, University of London, İngiltere’de en iyi araştırma enstitülerinden biridir ve sosyal bilimler, sanat ve beşeri bilimler alanlarında araştırma ve eğitim olarak uluslararası tanınırlığa sahiptir. Royal Holloway University of London, Times Higher Education World University sıralamasında İngiltere’de 12. ve dünyada 102. sıraya yerleşmiştir.

SOAS University of London

Soas University of London, Asya, Afrika ve Yakın ile Ortadoğu çalışmaları konusunda uzmanlaşmış Avrupa’da tek yükseköğretim kurumudur. Soas University of London, Asya, Afrika ve Ortadoğu bölgelerine ve dillerine odaklanarak bu alanda uzmanlaşmıştır. Ayrıca üniversite Avrupa’da bu alanlarda araştırma yapan ve eğitim veren akademik personelin büyük bir bölümünü

Swansea University

Swansea University, İngiltere’de ilk 50 üniversite içerisinde yer alan küresel bir üniversitedir. Üniversite, 120 farklı ülkeden 2,000’den fazla uluslararası öğrenciye ve dünya standartlarında akademik personele sahiptir. Swansea University, Times Higher Education Supplement tarafından Britanya’da “En İyi Öğrenci Deneyimi” unvanına kazanmıştır

The University of Law

The University of Law, dünyanın önde gelen, hukuk üniversitelerinden biridir. Türkiye de dâhil çok dünyada ki çok sayıdaki ülkenin öğrencileri kendi kariyerlerini ilerletmek için The University of Law’ı tercih etmektedir. The University of Law’ı tercih eden birçok uluslararası öğrenci, dünya çapında başka bir ülkede ya da kendi ülkelerinde hukuk kariyerlerini devam ettirebilmektedirler.

The University of Liverpool

University of Liverpool İngilizce dil okulu, Chatham caddesinde, University of Liverpool’un Cyprees binasında İngilizce eğitimi vermektedir. Okul, İngilizce dil öğretiminde 25 yıllık deneyime sahiptir. Öğrenciler, ders aralarını ve sonralarını Liverpool üniversitesi kampüsünde geçirebilmektedirler. University of Liverpool İngilizce dil okulu yıl boyunca öğrencilere çeşitli alanlarda İngilizce kursu vermektedir. Verilen kurslar arasında, genel İngilizce

The University of Winchester

The University of Winchester, tarihi 1840’a kadar uzanan, modern öğretim ve konaklama tesislerine sahip, 60 farklı ülkeden yaklaşık 600 uluslararası öğrenciye eğitim veren köklü bir üniversitedir. Üniversite tüm öğrencilerinin kaynaşmasına, farklı ülkelerden yeni arkadaşlar edinmelerine ortam sağlamakta ve Norveç’ten Zimbabve’ye kadar uluslararası kültürlerden öğrencileri bünyesinde barındırmaktadır.

University College Birmingham

University College Birmingham, dünya çapında iyi bir eğitim ve öğretim siciline sahip, 60 farklı ülkeden 8000’in üzerinde uluslararası öğrenciye sahiptir. Üniversite, İngiltere’nin ikinci büyük şehri olan Birmingham’ın merkezinde yer almaktadır. University College Birmingham’ın kökenleri 19. yüzyıla kadar dayanmakta olup,

University for the Creative Arts

University for the Creative Arts, Oscar kazanan film yapımcıları, dünyaca ünlü moda tasarımcıları, televizyon sunucuları, ünlü kuyumcular ve Turner Ödülü adayları gibi yüksek profilli mezunlara sahiptir. Üniversitede öğrenciler yaratıcılıkları ile birbirlerine ilham olmakta ve bilgi paylaşımında bulunmaktadırlar. Film yapımcılığı, moda tasarımcılığı ve mimarlık gibi alanlarda yeni yetişen sanatçılar

University of Bath

University of Bath, İngiltere’nin önde gelen üniversitelerinden biridir. Üniversite, tüm ulusal değerlendirme tablolarında düzenli olarak İngiltere’nin en iyi 10 üniversitesi arasında gösterilmektedir. University of Bath , Times 2014 sıralamasında İngiltere’nin en iyi kampüsü, QS University Rankings 2013 sıralamasında dünya çapında en iyi 50 üniversite sıralamasında 11. Sırada yer almıştır.

University of Bradford

University of Bradford, 1966’da Royal Charter tarafından kurulan geleneksel bir İngiliz üniversitesidir. Üniversite, Leeds ve York demiryolu ve karayolları ile kolay bağlantısı bulunan bir bölgede ve Kuzey İngiltere’de yer almaktadır. Yaklaşık 12,000 öğrencinin eğitim gördüğü üniversitenin ana kampüsü, şehir merkezine 10 dakikalık yürüme mesafesinde yer almaktadır. University of Bradford

University of Brighton

University of Brighton, dünya çapında 21.000’den fazla öğrenciye ev sahipliği yapan, modern bir üniversitedir. Üniversitenin sahip olduğu 250’nin üzerindeki derslerin çoğu meslek kuruluşları tarafından akredite edilmiştir. University of Brighton, İngiltere’de bulunan en iyi 20 üniversite arasında gösterilmektedir. Üniversitenin mezunlarının çoğu Channel 4, Disney ve Microsoft gibi şirketlerde çalışmaktadırlar.

University of Durham

Durham University, Kuzey Doğu İngiltere’de bir araştırma üniversitesidir. Üniversite 1832’de Parlamento Yasası ile kurulmuştur. Durham University, insanlık için bir fark yapmak amacıyla araştırma ve bursları yüksek seviyede tutarak başarıya ulaşmayı hedeflemektedir. Üniversitenin kalbinde 1000 yıllık Dünya Mirası sitesi burs merkezi olarak

University of Exeter

The University of Exeter, 18000 tam zamanlı öğrenciye, 3 kampüsünde ev sahipliği yapmaktadır. % 25’lik yabancı öğrenci oranı, 50 farklı milletten oluşan akademik personeli, 130 farklı ülkeden öğrencisine güvenli ve rahat bir öğrenme ortamı sunmaktadır.

University of Glasgow

University of Glasgow, 1451’de kurulmuş olup, dünyada İngilizce konuşulan en eski 4. üniversitedir. Üniversite bugün, küresel erişimi olan, geniş tabanlı ve yoğun bir araştırma kurumudur. Ayrıca, İngiltere’nin önde gelen araştırma üniversitelerinden biri olup, Prestigious Russell Group’un bir üyesidir. Üniversitenin araştırmalarının yıllık geliri £175m civarında olup, önemli bilimsel keşifler için araştırmalar yapılmaktadır

University of Greenwich

University of Greenwich, Londra’nın önde gelen üniversitelerinden biri olup, dünya çapında 140 farklı ülkeden öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Üniversite yaklaşık 39.000 öğrenciye ve her yıl dünyanın dört bir yanından gelen 4000’den fazla uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Türk öğrenciler için de popüler bir seçenek olan

University of Kent

University of Kent, Türk öğrenciler için hem popüler bir seçenek hem de geniş araştırma alanları ile önde gelen bir üniversitedir. University of Kent, Guardian University Guide tarafından İngiltere’deki en iyi 20 üniversite arasında ve National Students Survey’de genel memnuniyette 3. sırada gösterilmiştir. Dünya standartlarındaki araştırmaları ile üniversite, uluslararası anlamda en iyi üniversitelerden

University of Kingston

Kingston University London, dört kampüsünde ön lisans, lisans ve lisansüstü derecelerinde okuyan 23.000 öğrenciye (%10’dan fazla uluslararası öğrenci) sahiptir. Üniversite, disiplinler arası geçişlerde geniş ve güçlü bir yelpazeye sahip olup, İngiltere’de en hızlı büyüyen üniversitelerden biridir. Kingston University London mezunlarına iş istihdamı için güçlü kariyer imkanları sunmaktadır.

University of Leeds

University of Leeds, Russell Grubunun bir üyesi ve dünyanın ilk 100 üniversitesi arasında bulunmaktadır. İngiltere’nin en canlı ve öğrenci dostu şehirlerinden birinin merkezinde yer alan üniversite, dünya genelinde 145 farklı ülkeden gelen 31.000’in üzerinde öğrenciye sahiptir. University of Leeds’in kampüsü, 24 saat ulaşılabilir bilgisayar laboratuvarına, fitness ve dil merkezine

University of Lincoln

University of Lincoln, 1861’e kadar uzanan bir geçmişe sahip olup, orta İngiltere’de yer almaktadır. Üniversitenin bulunduğu Lincoln, tarihi açıdan önemli bir geçmişe sahip, güvenli ve öğrenci merkezli bir şehirdir. Üniversitenin kampüsü, Lincoln şehrinin merkezinde, Brayford’un kıyısında yer alır. Kent, çeyrek bin yıllık Katedrale, ortaçağ kalesine, sanat galerilerine, eski butikler ve

University of Manchester

The University of Manchester, 1824’e kadar uzananan akademik geçmişi ile dünya çapında en saygın üniversitelerden biridir. Üniversite, üstün araştırma ve öğretim tesislerine £650 milyonluk yatırımı ile 2020 yılına kadar dünyanın en iyi araştırma üniversitelerinden biri olmayı hedeflemektedir. İngiltere dışından gelen 8,500’ün üzerinde öğrencinin de bulunduğu

University of Nottingham

The University of Nottingham, The Times University Guide 2014’e göre küresel bir üniversitedir. Üniversite, QS World University Rankings 2013/14 tarafından dünya çapında üniversitelerin en üst %1’lik kısmında yer almış ve üniversitenin uluslararası tanınırlığı bulunmaktadır. The University of Nottingham, 5 fakülte, 360 lisans ve 380 yüksek lisans bölümü ve birçok araştırma alanı sunmaktadır.

University of Plymouth

Plymouth University, hem eğitim hem de gerçek bir İngiltere deneyimi için ideal bir konum olan İngiltere’nin güneybatı Devon’un kıyı ilçesi Portsmouth’da yer almaktadır. Üniversitenin bulunduğu bu bölge yabancı öğrencilere hem kırsal hem de modern kent yaşamının kombinasyonunu sunmaktadır.

University of Portsmouth

University of Portsmouth, Londra’ya 90 dakika güneyinde canlı bir liman şehri Portsmouth’da kurulmuştur. Times Higher Education World University Rankings 2012 tarafından dünyanın en iyi 350 üniversitesinden biri ve İngiltere’nin en modern üniversitesi olarak sıralanmıştır.

University of Reading

University of Reading, 1892’de kurulmuş olup, önde gelen İngiliz üniversitelerinden biridir ve dünya üniversitelerinin en üst %1’lik kısmında yer almaktadır. Üniversite öğrencilerine sosyal bilimler, işletme, bilim, sanat ve beşeri bilimler dâhil olmak üzere 200’den fazla bölüm sunmaktadır. Öğrenciler seçtikleri bölümlerde gelişmekte ve uzmanlaşmaktadırlar.

University of Roehampton

University of Roehampton, Londra’da tarihi bir kampüste yer almaktadır. Üniversite, Londra’da bulunan tüm üniversiteler arasında en fazla istihdam oranına sahiptir. Kozmopolit bir atmosfere sahip olan üniversite, dünya çapında 130 farklı ülkeden yaklaşık 9.000 öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. University of Roehampton, öğrencilerin gönüllü olarak yer alabileceği çok sayıda öğrenci topluluğuna sahiptir.

University of Sheffield

The University of Sheffield, uluslararası üne sahip, uluslararası öğrenciler için İngiltere’nin en popüler üniversitelerinden biridir. Önde gelen araştırma üniversitelerinden biri olan Sheffield’da öğrenciler, sadece okudukları bölümde bilgilerini geliştirmekle kalmamakta aynı zamanda kişisel ilgi ve yeteneklerini geliştirerek, yeni insanlar, farklı kültürler ve fikirler hakkında bilgi edinmektedirler.

University of South Wales

University of South Wales, Cardiff’te, Newport’ta, Pontypridd’de ve Londra’nın merkezinde kampüsü bulunmaktadır. Üniversite, uluslararası üne sahip olup, 60’dan fazla farklı ülkeden 4.515’in üzerinde uluslararası öğrenciye eğitim vermektedir. Psikoloji, Lojistik ve Tedarik Zinciri Yönetimi, Yenilenebilir Enerji, İş ve Yönetim, Mühendislik, Animasyon ve Müzik alanları da dahil olmak üzere

University of Surrey

University of Surrey, Londra’ya 40 dakika mesafede bulunan Guildford şehrinde kurulu bir devlet üniversitesidir. İngiltere’nin mezunlarının en yüksek istihdam seviyesine sahip üniversite, The Guardian League Table 2013 tarafından İngiltere’nin en iyi 12. Araştırma üniversitesi olarak sıralanmıştır.

University of the Arts London

University of the Arts London, tasarım ve sanat alanında eğitim, araştırma yapan Avrupa’da ve dünya’da önde gelen bir üniversitedir. İngiltere’nin başkenti Londra’da bulunan üniversite, film, fotoğraf, güzel sanatlar, moda, tekstil, tasarım, grafik, mekânsal tasarım, medya, animasyon, iletişim ve performans sanatları gibi alanlarda lisans ve lisansüstü düzeylerinde 220’den fazla bölüm sunmaktadır.

University of the West of England

University of the West of England, İngiltere’nin en büyük üniversitelerinden biri olup, Londra’nın batısında Bristol şehrinde yer almaktadır. Bristol, uluslararası öğrenciler için İngiltere’de en popüler şehirlerden biridir. Üniversite kendini öğrencilerinin hayallerini gerçekleştirmeye yardımcı olmaya adamıştır. Aynı zamanda üniversite, öğrencilerinin gelecekteki kariyerlerini garanti almak için BBC

University of Warwick

University of Warwick, İngiltere’nin en iyi 10 üniversitesi arasında yer almakta ve son 50 yılda kurulan Avrupa’nın en büyük üniversitelerinden biridir. Üniversite, öğretim ve araştırma alanlarında iş ve sanayi bağlantıları ile sağlam bir üne sahip olup, aynı zamanda İngiltere’de ünlü işverenler tarafından tercih edilmektedir. Üniversite, 150’den fazla farklı milletten uluslararası öğrenci ve personele sahiptir.

University of West London

University of West London, Londra merkezine toplu taşıma ile kolay ulaşımı şehir merkezi konumu ile son yıllarda çok daha fazla yerli ve yabancı öğrenci tarafından tercih edilmektedir. Londra’da kuruşlu firmalar ile sıkı bir işbirliği içinde bulunan University of West London, Öğrencilerine sunduğu iş imkânları ile diğer üniversiteler arasında öne çıkmaktadır.

University of Westminster

University of Westminster, çeşitli ve dinamik uluslararası kurumlara sahip olup, Faculty of Architecture and the Built Environment, Faculty of Media, Arts and Design, Faculty of Science and Technology, Faculty of Social Sciences and Humanities, Westminster Business School ve Westminster School of Law fakültelerine sahiptir.

University of York

University of York, 1963’te kurulmuş olup, dünyanın ilk 100 üniversitesi arasında yer almaktadır. Araştırma ağırlıklı bir üniversite olan York’ta akademisyenler öğretimde kendi uzmanlık alanlarında yaptıkları araştırmalardan yararlanmaktadırlar. University of York, Biosciences alanında İngiltere’de 4., İngiliz Dili ve Edebiyatı alanında İngiltere’de 1., Psikoloji, Siyaset, Hukuk ve Sosyal Politika

York St John University

York St John University İngiltere, York şehrinde bulunan orta ölçekli bir üniversitedir. Lisans ve yüksek lisans programları da dahil olmak üzere İşletme, İngilizce, Sanat, Sağlık, Eğitim ve Medya konularında çok kapsamlı konularda eğitim vermektedir.