• Genel Bilgi
  • Görseller
  • Başvuru ve Broşürler
  • Teklif Al

Le Cordon Bleu

Le Cordon Bleu - Yurtdışı Üniversite
Le Cordon Bleu London

Le Cordon Bleu London, Londra?nın merkezinde Bloomsbury meydanında, Covent Garden, Soho ve Leicester Meydanı?na kısa bir yürüyüş mesafesinde bulunmaktadır. Londra, dünyanın dört bir yanından gelen yetenekli ve hırslı şefler ve mutfak çalışanlarını bünyesinde barındıran kozmopolit şehirlerden biridir. Le Cordon Bleu London, 50 farklı ülkenin üzerinde öğrenciye, uluslararası mutfak sanatları bir ortamda eğitim sunmaktadır.

Le Cordon Bleu London, 115 yılı aşkın süredir, klasik pişirme teknikleri ve mutfak yönetimi gibi konularda yüksek standartlarda eğitim sunmakta ayrıca, dünyanın en prestijli ve köklü mutfak sanatları ve otelcilik yönetimi eğitimi sağlamaktadır. Le Cordon Bleu London eğitmenleri, usular arası otel ve mutfak sanatlarında zengin deneyime sahiptirler.

Le Cordon Bleu London binası, mutfak ve otelcilik eğitimleri için modern eğitim olanakları sunmaktadır. Enstitü, uluslararası öğrencilere sponsorluk yapmaktadır. Le Cordon Bleu London, NCFE ve British Accreditation Council tarafından akredite edilmiştir ve Yükseköğretim Kalite Güvence Ajansı (QAA) tarafından eğitim denetimine tabidir.

Le Cordon Bleu London Programları
Diplome de Cuisine

Le Cordon Bleu London Diplome de Cuisine programında standart (9 ay) ve yoğun (6 ay) olmak üzere iki farklı eğitim seçeneği sunulmaktadır. 9 aylık standart eğitim seçeneğinde 3 dönem bulunmakta ve her dönem 11 hafta sürmektedir. Temel eğitimden oluşan ilk dönemde geleneksel Fransız mutfak teknikleri, profesyonel bıçak becerileri, balık filetosu çıkarma, temel yemek pişirme, şarap ve peynir bilgisine giriş, mutfakta gıda güvenliği ve hijyen, kişisel mutfak organizasyonu ve yönetim becerileri konuları işlenmektedir. Diplome de Cuisine programının ikinci döneminde orta düzey eğitim verilmekte ve öğrenciler, klasik Fransız yöresel yemekleri ve Avrupa mutfağı teknikleri, organizasyon ve üretim, profesyonel mutfak becerileri, gelişmiş gıda ve şarap bilgisi eğitimlerinden oluşmaktadır. Programın üçüncü dönemi olan superior kursunda klasik ve çağdaş pişirme teknikleri, şarap ve gıda eşleştirme, mevsim ve piyasanın mutfağa etkisi gibi konular işlenmektedir.

Le Cordon Bleu London Diplome de Cuisine programında 6 aylık yoğun eğitim seçeneği 2 dönemden oluşmaktadır. İlk dönemde temel ve orta seviye mutfak eğitimi gösterilmekte ve ikinci dönemde ise superior mutfak eğitimi gösterilmektedir. Le Cordon Bleu London Diplome de Cuisine programına katılmak isteyen öğrencilerin tecrübe sahibi olmaları beklenmemektedir. Öğrencilerin lise mezunu olmaları ve yeterli seviyede İngilizce bilmeleri programa katılım için yeterlidir. Diplome de Cuisine programının ücreti £17,220 dolaylarındadır.

Le Cordon Bleu London Diplome de Cuisine programı hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Diplome de Patisserie

Le Cordon Bleu London Diplome de Patisserie Programı, klasik pastane ve çağdaş restoran tatlıları ile ilgili teknikleri göstermektedir. Program standart (9 ay) ve yoğun (6 ay) olmak üzere 2 seçenekten oluşmaktadır. 3 dönemden oluşan 9 aylık programda her dönem 11 haftalık eğitimden oluşmaktadır. Bu dönemler, temel, orta ve superior olarak adlandırılmakta ve her dönemde öğrenciler, bilgilerini geliştirmektedirler. Temel dönemde klasik Fransız pasta teknikleri, mutfak yönetimi, sağlık, güvenlik ve hijyen prosedürleri, temel şarap ve peynir bilgisine giriş dersleri gösterilmektedir. Orta dönemde Viennoiserie ve Fransız ekmeği yapımı, çikolata ve şeker süsleme teknikleri, bölgesel şarap bilgisi ve peynir üretim bilgisi konuları işlenmektedir. Superior dönemde ise öğrencilerin edinmiş oldukları bilgi ve beceriler birleştirilmekte ve öğrencilere işlerini kişiselleştirmeleriyle ilgili teşvik verilmektedir. Superior dönem dersleri çağdaş sıcak ve soğuk tatlılar, çikolata üretim teknikleri, öğleden sonra çayı ve organizasyonu, şarap ve gıda eşleştirmelerini kapsamaktadır.

Le Cordon Bleu London Diplome de Patisserie, 6 aylık yoğun programı ise 2 döneme ayrılmaktadır. İlk dönemde öğrencilere temel ve orta seviye pasta ve tatlı eğitimi ve ikinci dönemde superior seviye pasta eğitimleri verilmektedir. Le Cordon Bleu London Diplome de Patisserie Programında standart ve yoğun olan iki program seçeneğinin de ücreti £14,700 civarındadır ve ders kitabı, üniforma, bıçak seti ve malzemeler ücrete dâhildir. Programa katılmak isteyen öğrencilerden pastacılıkla ilgili herhangi bir deneyim beklenmemektedir. Öğrencilerin lise diplomasına sahip olmaları ve iyi derecede İngilizce bilmeleri yeterlidir. Le Cordon Bleu London Diplome de Patisserie programı hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Grand Diplome

Le Cordon Bleu London Grand Diplome programı mutfak (Diplome de Cuisine) ve pastane (Diplome de Patisserie) kurslarının birleşiminden oluşmaktadır. Grand Diplome programı9 ay sürmekte ve 3 (temel, orta ve superior) dönemden oluşmaktadır. Öğrenciler haftalık 33 ya da 35 saat eğitim almaktadırlar. Haftalık ders programında öğrenciler, 3 ders gösterim ve 3 ders pratik olmak üzere 18 saat mutfak kursu ile 2 ders gösterim, 2 ders pratik ve 1 teknik ders olmak üzere 15 saat pastane kursu almaktadırlar. Dersler pazartesinden cumartesiye kadar sürmektedir. Grand Diplome programına katılmak isteyen adayların lise diplomasına ve iyi derecede İngilizce bilgisine sahip olmaları gerekmektedir. Programa katılan adaylardan tecrübe istenmemektedir. Yaklaşık £28,465 civarında olan program ücretine ders kitabı, malzemeler, bıçak seti ve üniformalar dâhildir. Le Cordon Bleu London Grand Diplome programı hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Diploma in Culinary Management

Le Cordon Bleu London Diploma in Culinary Management Programı, günümüzün uluslararası otel ve restoran endüstrilerinde çalışacak başarılı, bilgili ve yetenekli yöneticiler yetiştirmek için tasarlanmıştır. Programda verilen eğitimler, yönetim, gastronomi ve mutfak becerileri üzerinedir. Eğitimler 10 hafta sürmekte (toplam 200 saat) ve 1 hafta değerlendirme yapılmaktadır. Programda eğitimler 3 bölüme ayrılmakta olup bunlar; gelişmiş mutfak dersleri, işletme ve yönetim disiplinleri ve pazarlamadır. Gelişmiş mutfak derslerinde gıda hijyeni ve servis, ana pişirme teknikleri, yemek tarifi ve menü planlama, mevcut gıda trendleri ve duyusal beceriler gibi konular işlenmektedir. İşletme ve yönetim disiplinleri derslerinde tedarik zinciri yönetimi, maliyet, ciro, liderlik ve personel yönetimi üzerine eğitim verilmektedir. Öğrenciler pazarlama derslerinde ise restoran sektöründe pazarlamanın önemini öğrenmekte ve pazarlamayla ilgili gerekli becerileri kazanmaktadırlar.

Le Cordon Bleu London Diploma in Culinary Management Programı mezunları aşçıbaşı, restoran yöneticisi, müdür, yiyecek ve içecek yetkilisi, gıda girişimcisi, gıda ürün geliştirici ve araştırmacısı gibi sektörlerde çalışabilmektedirler. Le Cordon Bleu London Diploma in Culinary Management Programının ücreti yaklaşık olarak £5,500 dolaylarındadır.

Diploma in Wine, Gastronomy and Management

Le Cordon Bleu London Diploma in Wine, Gastronomy and Management Programı, şarap üretimi, gıda ve şarap eşleştirme, pazarlama ve iş yönetimi hakkındaki bilgileri öğrencilere sağlamak amacıyla tasarlanmıştır. Enstitüde derslerin yanı sıra öğrenciler, bira, içki ve ünlü şarap imalathanelerini ziyaret etmekte ve şarapları tatmaktadırlar. Le Cordon Bleu London Diploma in Wine, Gastronomy and Management Programında 6 ay (480 saat) süren eğitimde öğrenciler, şarabın duyusal analizi, şarap üretimi ve dünya çapında şarap üreten bölgeler, gastronomi, iş ve yönetim gibi 4 ana başlığa ayrılmış konularda ders görmektedirler. Şarabın duyusal analizi eğitiminde öğrenciler, kurs boyunca 500?den fazla şarap tatmaktadırlar. Eğitimlerde tat ve metodik duyusal değerlendirme tekniğini öğrenen öğrencileri şarapların kalitesini ayırabilmektedir.

Le Cordon Bleu London Diploma in Wine, Gastronomy and Management Programı, şarap üretimi ve dünya çapında şarap üreten bölgeler derslerinde dünya çapında şarap, bağcılık ve şarapçılık süreçlerinin tarihi üzerine eğitim sunulmaktadır. Gastronomi derslerinde, enstitünün şefleri öğrencilere şarap ve gıda konusunda eğitim vermektedir. Öğrenciler, iş ve yönetim derslerinde ise şarap pazarlama, şarap listesi oluşturma, dağıtım ve tedarikçi ilişkileri yönetimi gibi konular görmektedirler. Diploma in Wine, Gastronomy and Management Programına katılmak isteyen öğrencilerin 18 yaş ve üzeri olması gerekmekte ve öğrenciler lise diploması ile orta üstü (Upper-Intermediate) İngilizce seviyeye sahip olmalıdır. Eğitim ücretinin £12,500 dolaylarında olduğu programdan mezun olan öğrenciler, şarap danışmanı, şarap ticareti, şarap garsonu, şarap gazetecisi ve şarap alıcısı gibi alanlarda çalışabilmektedirler.

Le Cordon Bleu London Konaklama

Le Cordon Bleu London Enstitüsünde öğrencilere konaklama hizmeti sunulmamaktadır. Bu yüzden öğrenciler, stüdyo daire kiralamakta, paylaşımlı öğrenci evlerinde kalmakta ve özel yurtlarda konaklamaktadırlar. Stüdyo dairelerin bulundukları bölgeye ve dairenin durumuna bağlı olarak fiyatları değişmekte olup, ortalama aylık £800 civarındadır. Paylaşımlı öğrenci evlerinde ise mutfak ve salon alanları ortak kullanılmakta ve öğrenciler, isteğe bağlı olarak tek veya iki kişilik odalarda kalmaktadırlar. Özel yurt seçeneği olan Urbanest?da öğrenciler tek veya iki kişilik dairelerde kalmaktadırlar. Urbanest, 24 saat güvenliğe sahip olup, tüm odalar yerden ısıtma sistemine sahiptir.

Le Cordon Bleu London Enstitüsü hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.Hemen Ücretsiz Teklif Alın