İsviçre Yaz Okulları

Yaz Okulu Arama
Eğitim Dili
Ülke
Konaklama
Yaş
 

İsviçre Yaz Okulları

İsviçre, Orta Avrupa’da Alp dağlarına hakim ülkelerinden biridir. Denize kıyısı olmayan İsviçre’nin kuzeyinde Almanya, batısında Fransa, güneyinde İtalya ve doğusunda Avusturya ile Lichtenstein bulunmaktadır. Avrupa’nın etkileyici doğal güzelliklerine sahip olan İsviçre tertemiz sokakları, düzenli yapıları, kış sporları ile her yıl binlerce turiste ev sahipliği yapmaktadır.

Başta Almanca olmak üzere birçok dilin konuşulduğu bir ülke olan İsviçre, kış aylarında olduğu gibi yaz aylarında da birçok genç öğrenci tarafından ziyaret edilmektedirler. Çok sayıda yaz okulunun bulunduğu İsviçre’de 8 ile 17 yaş grubunda olan öğrencilere uygun olarak hazırlanmış yaz okulları programları bulunmaktadır.

Başta Almanca olmak üzere aynı yaz okulunda Fransızca veya İngilizce dersleri alıp, öğleden sonra aktivite ve gezilere katılmak mümkündür. Dil kursları ve çeşitli aktivite programlarından oluşan İsviçre yaz okullarında öğrenciler Almanca, Fransızca veya İngilizceyi eğlenerek öğrenmektedirler. İsviçre’de Lozan, Bern ve Cenevre gibi şehirlerde birçok yaz okulu bulunmaktadır. İsviçre yaz okullarının her biri bulundukları bölgeye göre farklı aktivite programları düzenlemektedir. Öğrencilerin İsviçre yaz okullarına kayıt yaparken okulda sunulan aktiviteleri de göz önünde bulundurması ve İsviçre yaz okulunun seçimin bu doğrultuda yapması gerekmektedir.

Basketbol, yüzme, tenis, kampçılık gibi sportif aktivite programlarının bulunduğu İsviçre yaz okullarında öğrenciler farklı ülkelerden öğrencilerle arkadaşlıklar kurarak sosyalleşebilmektedir. İsviçre yaz okullarında genel dil kursları sabahları verilmektedir. Okuma, yazma, dinleme ve konuşma eğitimlerinden oluşan genel kurslar haftada 15 veya 20 ders yapılmaktadır.

İsviçre yaz okullarında aktivite ve geziler rehber öğretmenler eşliğinde yapılmaktadır. Öğrencilerin yaşlarına uygun spor ve aktivitelerin düzenlendiği İsviçre yaz okullarında hafta içi yarım gün hafta sonları tam gün yakın şehirlere toplu geziler düzenlenmektedir

İsviçre yaz okulları eğitim konusunda olduğu kadar konaklama konusunda da öğrencilerinin memnuniyetine büyük önem göstermektedir. Öğrenci yurdu ve aile yanı konaklama seçeneklerinin bulunduğu İsviçre yaz okullarında kurs ücretlerine konaklama da dahildir.

 • İsviçre Almanca yaz okulları

  Almanca, İsviçre yaz okullarında ne çok tercih edilen dildir. Başta Zürih ve Alman kantonun diğer bölgelerinde olmak üzere bir çok yaz okulu öğrencilere Almanca eğitim vermektedir. Almanca eğitim veren yaz okullarında ayrıca İngilizce ve Fransızca yaz okulları da bulunmaktadır. İsviçre, Almanca yaz okulların her seviyede Almanca bilen öğrenciler katılabilmektedir.

 • İsviçre Fransızca yaz okulları

  İsviçre, Fransa’da sonra en fazla Fransızca eğitim veren yaz okullarının bulunduğu ülkedir. Ülkenin batısı başta olmak üzere bir çok kantonda Almanca yaz okulları ile beraber Fransızca yaz okulları da bulunmaktadır. İsviçre Fransızca yaz okulların her seviyede Fransızca bilen öğrenciler katılabilmektedir.

 • İsviçre İngilizce yaz okulları

  İsviçre yaz okullarında ayrıca İngilizce eğitim veren yaz okulları da bulunmaktadır. Özellikle İsviçre’nin çok kültürlü yapısı nedeniyle veya daha ince İngilizce konuşulan ülkelerde bulunmuş öğrenciler İsviçre’deki İngilizce yaz okullarını tercih etmektedir. İsviçre İngilizce yaz okulların her seviyede İngilizce bilen öğrenciler katılabilmektedir.

  İsviçre’de tüm yaz okul programlarında öğrenciler hangi dilde eğitim alırlarla alsınlar öğleden sonra aktivitelere ve gezilere beraber katılmaktadırlar.

 • Cenevre yaz okulları

  Cenevre yaz okulları genel Fransızca kurslarında öğrencilere Fransızca okuma, yazma, dinleme ve konuşma eğitimlerinden oluşan dersler vermektedir. Temel dil becerilerini geliştirmek amaçlı verilen genel Fransızca kurslarında öğrenciler kısa sürede gündelik yaşamda iletişim dili olarak kullanmaya başlamaktadırlar. Genel Fransızca kursları haftada genelde 20 ders olarak verilmektedir. Cenevre yaz okullarında öğrenciler öğleden sonraları çeşitli aktivitelere katılmaktadırlar. Genel Fransızca ve çeşitli aktivitelerden oluşan paket kurs ücretlerine tam pansiyon konaklama da dahildir.

  Cenevre yaz okullarında öğleden sonra yapılan aktivitelerde öğrenciler kendi yaşıtlarıyla Fransızcayı eğlenerek öğrenmektedir. Basketbol, voleybol, futbol ve yüzme başta olmak üzere hareketli ve eğlenceli sporların yapıldığı Cenevre yaz okullarında hafta sonları diğer şehirlere turlar düzenlenmektedir. Yapılan gezi ve aktivitelerin uzunluğuna göre öğrencilerin öğle yemekleri paket olarak hazırlanmaktadır.

  Cenevre yaz okullarında öğrenciler öğleden önce aldıkları teorik Fransızca derslerini yapılan aktivitelerde pratiğe dökme fırsatı yakalamaktadırlar. Öğrencilerin fiziksel ve sosyal gelişimlerine olumlu katkıları olan sportif faaliyetlerle hem Fransızca öğrenmekte hem de farklı ülkelerden öğrencilerle arkadaşlıklar kurmaktadırlar.

  Cenevre yaz okullarında öğrencilerin eğitimde olduğu gibi konaklama konusunda kaliteli seçenekler sunmaktadır. Sabah kahvaltısı, öğle ve akşam yemeklerinden oluşan tam pansiyon konaklama hizmetinin verildiği aile yanı konaklama ve öğrenci yurtları konaklaması okullara yürüme mesafesinde veya okulun kampüsünde bulunmaktadır.

 • Bern yaz okulları

  İsviçre’nin başkenti ve dördüncü büyük şehridir. Sanatın ve sanatçının şehri olarak bilinen Bern’de yapılacak birçok kültürel ve sanatsal aktivite seçenekleri bulunmaktadır. İsviçre yaz okullarına kayıt yapan öğrencilerin popüler tercihlerinden olan Bern, Almanca öğrenmek ve harika bir tatil geçirmek için ideal bir merkezdir.

  Bern yaz okulları öğrencilerine kaliteli ve konforlu bir eğitim sağlamak için tam donanımlı ferah sınıflarda görsel ve işitsel materyaller eşliğinde dersler vermektedir. Çok sayıda yaz okuluna ev sahipliği yapan Bern’i her yaz farklı ülkelerden binlerce öğrenci ziyaret etmektedir. İsviçre - Bern yaz okulları, yurt dışında kısa bir süre eğitim alıp İsviçre’yi keşfetmek ve eğitim hayatına İsviçre’de devam ettirmek isteyenler için ideal seçenekler sunmaktadır.

  Almanca okuma, yazma, dinleme ve konuşma konularından oluşan genel Almanca kurslarında öğrenciler haftada 15 ders almaktadırlar. Bern yaz okullarında eğitim 2 ile 12 hafta arasında değişmektedir. Öğrencilerin ders düzenleri ve yemek saatlerini aksatmayacak şekilde düzenlenen sportif ve kültürel aktivitelerde farklı öğrencilerin oluşturduğu hareketli ve canlı bir atmosfer oluşmaktadır. Öğrenciler hem fiziksel olarak gelişimlerini sağlayan aktiviteler yapmakta hem de farklı kültürlerden arkadaşlar edinmektedirler.

  Bern yaz okullarında öğrenciler okula geldikleri ilk gün seviye tespit sınavına alınmaktadırlar. Aldıkları puanlara göre farklı seviyedeki sınıflara yerleştirilen öğrencilerin Almanca eğitiminde en yüksek verimi almaları amaçlanmaktadır.

 • Zürih yaz okulları

  Zürih, İsviçre’nin en büyük, ekonomik ve kültürel başkentidir. Zürih Gölü’nün Limmat Nehri ile birleştiği noktada kurulmuştur. Yaz aylarında farklı ülkelerden gelen turist ziyaretleri renkli ve hareketli bir atmosfer oluşturmaktadırlar.

  Zürih yaz okulları bakımından İsviçre’nin önemli şehirleri arasında yer almaktadır. 12 ile 18 yaş arasındaki öğrencilerin katılabildiği Zürih yaz okulları modern ve tam donanımlı sınıflarda kaliteli eğitim vermektedir.

  Zürih yaz okullarında öğrencilerin Almancayı pratiklerle geliştirebilmesi için dersler video, cd ve çeşitli materyaller destekli işlenmektedir. Zürih yaz okullarında öğleden önce Almanca okuma, yazma, dinleme ve konuşma eğitimlerinden oluşan genel Almanca kursları verilmektedir.

  Genel Almanca kursları genelde haftada 20 dersten oluşmaktadır. Zürih yaz okulları genel Almanca kurslarında öğrenciler maksimum 16 kişilik sınıflarda eğitim almaktadırlar. Genel Almanca kursuna katılan öğrenciler kısa sürede Almanca temel dil becerileri kazanarak Almancayı gündelik yaşamda iletişim dili olarak rahatlıkla kullanabilmektedirler.

  Zürih yaz okullarında sabah alınan genel Almanca kursundan sonra çeşitli sportif ve kültürel aktivitelere katılmaktadırlar. Basketbol, voleybol, yüzme, tenis vb. aktivitelerin yanında hafta sonları şehir tur programları düzenlenmektedir.

  Zürih yaz okullarında kurs ücretlerine sabah kahvaltısı, öğle ve akşam yemeklerinden oluşan tam pansiyon konaklama hizmeti de dahildir. Aile yanı ve öğrenci yurdu konaklama seçeneklerinin bulunduğu Zürih yaz okullarında öğrenciler genelde öğrenci yurdunu tercih etmektedirler.

 • İsviçre yaz okulu - dil eğitimi

  İsviçre yaz okulları eğitim programında sabah derslerinde genel dil kursları verilmektedir. Haftada 20 ders, 15 saatten oluşan dil kurslarında öğrenciler ortalama 14 kişilik sınıflarda eğitim almaktadırlar. Okuma, yazma, dinleme ve konuşma eğitimlerinden oluşan dil kursunda öğrencilere telaffuz dersleri de verilmektedir.

  İsviçre yaz okulları öğrencilerinin Almanca, Fransızca veya İngilizce genel dil becerilerini elde ederek yabancı dili gündelik yaşamda rahatlıkla iletişim dili olarak kullanabilmelerine yardımcı olmayı amaçlamaktadır. İsviçre yaz okullarında öğrenciler dil eğitimini çeşitli görsel ve işitsel materyaller eşliğinde öğrenmektedirler.

  İsviçre yaz okulları öğrencileri okula geldikleri ilk gün seviye tespit sınavına alınmaktadırlar. İsviçre yaz okulları, yabancı dil seviyelerine göre farklı sınıflara yerleştirilen öğrencilerin en yüksek verimi almalarını amaçlanmaktadır.

  İsviçre yaz okullarında yabancı dil kursları okuma, yazma, dinleme ve konuşma eğitimlerinden oluşan genel dil kurslarında öğrencilerin gelişimleri düzenli olarak kontrol edilmektedir. İsviçre yaz okullarında eğitim süresi 2 ile 8 hafta arasında değişiklik göstermektedir.

 • İsviçre yaz okulları - Aktivite ve gezi programları

  İsviçre yaz okullarında öğrencilerin fiziksel ve sosyal gelişimlerine yardımcı olacak çeşitli sportif ve kültürel aktiviteler düzenlenmektedir. Basketbol, voleybol, yüzme gibi sportif faaliyetlerin yanı sıra İsviçre yaz okulları öğrencilere sanatsal ve el işleri atölye çalışma programları da sunulmaktadır.

  İsviçre yaz okullarında öğrenciler sabahları genel Almanca kurslarından öğrendikleri konuları yapılan aktivitelerde pratiğe dökmektedirler. Farklı ülkelerden gelen binlerce öğrencinin yoğun ve hareketli bir yaz atmosferinin oluşmasına katkıda bulunduğu İsviçre yaz okullarında her gün yapılacak eğlenceli aktiviteler bulunmaktadır.

  İsviçre yaz okullarına kaydolan öğrenciler farklı kültür ve ülkelerden gelen öğrencilerle yapılan aktiviteler sayesinde daha kolay iletişim kurabilmekte ve arkadaşlık kurabilmektedirler. İsviçre yaz okulları öğrencilerin yabancı dili özgüvenle konuşup, sosyalleşme alanlarını arttıran aktivitelerin yanında hafta sonları gidilecek mesafeye göre tam günlük geziler de düzenlemektedir.

 • İsviçre yaz okullarında konaklama

  İsviçre yaz okullarında öğrencilere öğrenci yurdu ve aile yanı konaklama seçenekleri sunulmaktadır. Yaz okulu öğrencilerin öncelikli tercihlerinden olan öğrenci yurtları farklı ülkelerden gelen öğrencilerle iletişim kurmak için ideal bir konaklamadır.

  İsviçre yaz okulları öğrenci yurtlarında 16 yaş altı öğrenciler genelde birkaç kişilik odalara yerleştirilmektedir. Banyo ve tuvaletlerin ortak kullanıldığı yurtlarda temizlik günlük olarak yapılmaktadır. Haftada bir öğrencilerin çamaşırlarını yıkatabileceği öğrenci yurtlarında 7/24 güvenlik hizmeti verilmektedir.

  İsviçre yaz okulları öğrenci yurtlarında sabah kahvaltısı, öğle ve akşam yemeklerinden oluşan tam pansiyon hizmet verilmektedir. Öğrencilerin yaş gruplarına göre farklı odalara yerleştirildiği yurtlara giriş çıkışlar öğrenci velileri izinleri doğrultusunda düzenlenmektedir.

  İsviçre yaz okullarında öğrenciler öğrenci yurdunda kalabileceği gibi aile yanı konaklama seçeneğinden de faydalanabilmektedir. Tam pansiyon konaklama hizmetinin bulunduğu aile yanı konaklamada öğrenciler akşam yemeklerini aileyle birlikte yemektedirler.

  Almanca eğitim almak isteyenler için ideal bir seçenek olan aile yanı konaklamada öğrenciler İsviçre kültürü İsviçreli bir ailenin yanında kalarak deneyimlemektedirler. İsviçre yaz okullarında öğrencilerin kendilerini rahat hissedebilmeleri için ailelerin güler yüzlü ve uluslararası öğrenci ağırlamada deneyimli olmalarına dikkat etmektedirler.

  İsviçre yaz okulları öğrencilerin başvuru formalarında konaklama konusunda belirttikleri şartlar ve istekleri doğrultusunda öğrencileri en uygun aileye yerleştirmektedir.

  Aile yanı konaklamada öğrenciler tek kişilik odalarda kalmaktadırlar. Banyo ve tuvaletin aileyle ortak kullanıldığı aile yanı konaklamada öğrencilerin odaları düzenli olarak temizlenmekte olup çarşafları da haftada bir değiştirilmektedir.

 • İsviçre vizesi

  Normal (bordo pasaport) sahipler İsviçre’ye seyahatleri için vize almak zorundadırlar. Avrupa Birliği üyesi olan İsviçre’de kısa süreli (90 günü geçmeyen) seyahatler için Schengen vizesi ‘C’ verilmektedir. Eğer başka bir Avrupa Birliği ülkesinden aldığınız geçerli bir Schengen vizesi sahibi iseniz İsviçre’ye bu vize ile giriş yapılabilmektedir.

  Yeşil pasaport sahibi öğrenciler 180 gün için 90 günü geçmeyen seyahatleri için vize almadan İsviçre’ye giriş yapabilirler. Daha uzun kalmayı planlayan öğrenciler ise yeşil pasaportları olsa bile vize almaları gerekmektedir.

  İsviçre’de yaz okulu vize başvurularında 18 yaş altı tüm öğrenciler için velileri tarafından noterden muvafakatname verilmesi zorunludur. 18 yaş altı muvafakatname örneğini danışmanımız sizlere iletecektir. İsviçre yaz okulu öğrencilerinin vize işlemleri ortalama 1 hafta sürmektedir.

 • İsviçre’ye ulaşım

  Türkiye’de her gün İsviçre’ye düzenli olarak karşılıklı seferler yapmaktadır. İsviçre uçak bileti fiyatları gidilecek şehre göre değişiklik göstermektedir. Ekonomik uçak bileti almak isteyen velilerimizin erken rezervasyon yapmaları önerilmektedir. İsviçre yaz okullarında eğitim alacak öğrenciler havaalanı karşılaması hizmetiyle gidecekleri aileye veya yurda kadar götürülmektedir.

  İsviçre yaz okulları, İsviçre’de Almanca ve İsviçre’de eğitim hakkında detaylı bilgi almak için danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

İsviçre Yaz Okulları