İRLANDA Dil Okulları

Eğitim Dili
Ülke
 

İrlanda Dil Okulları

İrlanda Cumhuriyeti, Büyük Britanya adasının batısında bulunmaktadır. İrlanda adasını, Birleşik Krallık’a bağlı Kuzey İrlanda ile paylaşmaktadır. İngiltere’ye göre daha ılıman bir iklimine sahiptir. Nüfusun genellikle büyük şehirlerde yaşadığı İrlanda’nın başkenti Dublin’dir. İrlanda dil okulları başkent Dublin, Cork, Limerick ve Galway’de bulunmaktadır. Birçoğu yerel aile işletmesi olan İrlanda dil okulları Brezilya’dan Çin’e kadar dünyanın dört bir yanından öğrenci almaktadır.

Dublin şehri dışında İrlanda dil okullarında neredeyse hiç Türk öğrenci bulunmaması İngilizceyi kısa sürede öğrenmek açısından önemli avantajlar sağlamaktadır.

 • İrlanda dil okulları

  İrlanda’da İngilizce dil eğitimi özel dil okullarında ve üniversitelerde verilmektedir. Yıl boyunca eğitim veren İrlanda dil okulları genelde Avrupalı öğrenciler tarafından tercih edilmektedirler.

  İrlanda dil okulları ekonomik eğitim maliyetleri ve Türk öğrencilere sağladığı vize kolaylığı nedeniyle her yıl daha fazla öğrenci için çekici hale gelmektedir.

  Avrupa’da İngiltere’den sonra yurt dışı İngilizce dil eğitimi almak için en uygun adreslerden biri olan İrlanda, dil okullarında sadece yazın değil kışın da farklı amaçlara uygun çeşitli yoğunlukta İngilizce kurslar verilmektedir.

  İrlanda dil okullarında haftada 20, 25 veya 30 ders dil eğitimi verilmektedir. İrlanda dil kursunda en popüler olanları genel İngilizce ve sınavlara hazırlık kurslarıdır. İrlanda dil okullarında 6 aylık İngilizce programları öğrencilere tanınan çalışma izninden dolayı çok popülerdir.

 • İrlanda Dil Okulları - İrlanda’da İngilizce Dil Eğitim Programları

  İrlanda dil okulları, her seviyeye uygun çeşitli amaçlara yönelik kurs seçenekleri sunmaktadır. İrlanda’da dil eğitimi almak isteyen öğrenciler genel İngilizceden, akademik ve sınavlara hazırlık kurslarından birini seçebilmektedirler.

  İrlanda dil okullarında genelde haftada 20 ders yapılmaktadır. Genel İngilizce kurslarına ek olarak alınan özel amaçlı İngilizce kurslar sayesinde öğrenciler istedikleri bir alanda profesyonel İngilizce eğitimi alabilmektedirler. İrlanda dil okulu fiyatları seçilecek haftalık ders saatine, seçilen şehre göre değişkenlik gösterir.

 • İrlanda Dil Okulları - Genel İngilizce

  İrlanda dil okullarında en çok tercih edilen kurslardan biri olan genel İngilizce kursları İngilizceyi gündelik yaşamda rahatlıkla kullanabilme becerisine sahip olmak isteyenler için hazırlanmış ideal kurslardır. İngilizce okuma, yazma, dinleme ve konuşma eğitimlerinin yanında akıcı bir iletişim kurabilmede önemli bir öğe olan telaffuz konuları üzerine odaklı dersler işlenmektedir.

 • İrlanda Dil Okulları - İş İngilizcesi

  İrlanda dil okulları iş hayatında İngilizceyi profesyonel olarak öğrenmek ve İngilizce dil seviyelerini özel amaçlı terimleri öğrenerek geliştirmek isteyenler için iş İngilizcesi kursları vermektedir.

 • İrlanda Dil Okulları - IELTS Sınavına Hazırlık Kursu

  İrlanda dil okulları, IELTS sınavından yüksek puan almak isteyen öğrenciler için sınav teknikleri ve stratejileri üzerine odaklı dersler vermektedir. İngilizce konuşma, dinleme, yazma ve okuma becerilerini geliştirmeye yönelik derslerin verildiği IELTS hazırlık kursunda öğrenciler dersleri düzenli takip ettikleri takdirde kısa sürede başarıyı yakalamaktadırlar.

 • İrlanda Dil Eğitimi - İrlanda Yaz Okulları

  İrlanda yaz okulları, 12 ile 18 yaş arasında öğrencilerin yaz aylarında İngilizce dersleri ve çeşitli aktivitelerle İngilizcelerini çok kültürlü bir ortamda kısa bir sürede İngilizceyi gündelik yaşamda kullanabilecek seviyeye ulaşmalarını hedeflemektedir. İrlanda Yaz Okulları hakkında detaylı bilgiyi İrlanda Yaz Okulları sayfamızdan alabilirsiniz.

 • İrlanda Dil Okulları - Konaklama

  İrlanda dil okulları ,öğrencilerinin başarılı bir eğitim süreci geçirmelerinde çok etkili olan konaklama konusunda da oldukça titiz davranmaktadırlar.

  İrlanda’da öğrencilerin en çok tercih ettiği konaklama aile yanı konaklamadır. İrlandalı aileler sıcakkanlılıkları ve misafirperverlikleriyle bilinmektedir. Tek ve çift kişilik odaların bulunduğu aile yanı konaklamada sabah kahvaltısı ve akşam yemeğinden oluşan yarım pansiyon veya sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve akşam yemeklerinden oluşan tam pansiyon konaklama seçenekleri bulunmaktadır.

  İrlanda dil okulları yaz mevsiminde boş olan üniversitelerin öğrenci yurtlarını kiralayarak öğrencilerine öğrenci yurdu konaklama imkanı sağlamaktadır. Tek veya çift kişilik oda seçeneklerinin bulunduğu yurtlarda banyolar ortak kullanılmaktadır. Öğrencilerin kendi yemeklerini hazırlayabileceği küçük mutfakların bulunduğu öğrenci yurtları haftada bir temizlenmektedir.

  Paylaşmalı daire, İrlanda’da dil eğitimi alan öğrencilerin sıklıkla tercih ettiği bir konaklama türüdür. Bir dairenin 3 veya 4 öğrenci tarafından oda oda kiralanması esasına dayanan paylaşmalı daireler, diğer konaklama seçeneklerine göre en ekonomik olanlarıdır.

  İrlanda’da dil eğitimi alan öğrenciler, ilk birkaç hafta genelde İrlandalı bir ailenin yanında kalıp sonraki haftalarda diğer öğrenciler ile paylaşmalı dairede konaklamaya geçmektedir.

 • İrlanda Dil Okulları - İrlanda Öğrenci Vizesi

  İrlanda’da iki tür İrlanda öğrenci vizesi bulunmaktadır.

  • 1- 24 haftaya kadar İrlanda’da İngilizce eğitimi alacak öğrenciler, yeni mezunlar ve iş insanları için kolaylaştırılmış öğrenci vizesi ‘VISAS FOR TURKISH THIRD LEVEL/UNIVERSITY STUDENTS TO STUDY ENGLISH’
  • 2- 24 hafta ve üstü süreler için verilen öğrenci vizesi

  İrlanda dil okullarından İngilizce eğitim amacıyla alacağınız vize türü hakkında detaylı bilgiyi İrlanda Vizesi sayfamızda bulabilirsiniz.

 • İrlanda'ya Ulaşım

  İrlanda Türkiye’ye uçakla 4,5 saatlik uzaklıktadır. Türkiye’den İrlanda’ya düzenli olarak direkt uçuş seferler yapılmaktadır. Dublin, Türkiye’den İrlanda dil okullarında eğitim alacak öğrencilerin ilk ulaşım noktasıdır. Dublin havalimanından şehir merkezine veya başka şehirlere toplu taşıma ile ulaşım oldukça kolaydır. İrlanda içinde trenle veya otobüs seyahat oldukça yaygındır.

  İrlanda dil okulu fiyatları seçilecek haftalık ders saatine, seçilen şehre göre değişkenlik gösterir. Okulların kampanyaları hakkında bilgi almak için bizi arayınız.

İRLANDA Dil Okulları