GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık - Fransa

Fransız kültürünü ve tarihini yakından görebilme şansı

GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık - Fransa
Sanatın merkezi

Fransa Üniversite Eğitimi

Fransız yüksek öğretim sistemi sadece üniversitelerden oluşmamaktadır. Üniversitelerin yanında Grendes Ecoles’ler uzmanlık eğitimi veren okullar, mühendislik, mimarlık, ticaret ve işletme okulları gibi kurumlar da yüksek öğretim vermektedir. Bu çeşitlilik öğrencilere büyük bir seçim özgürlüğü sunmakta ve bu özgürlük de Fransız yüksek öğretim sisteminin en güçlü yanını oluşturmaktadır.

Master programlarında özellikle mesleki amaçlı olanlarda eğitimin amacı mesleğe geçişi kolaylaştırmaktır. Master derecesi 2. yıl verilir. Özel konularda verilen master düzeyindeki profesyonel programlar bir yılda tamamlanır.

Fransa’da üniversiteler çoğu devlet okulu olmak üzere eğitim dili Fransızca olan programlar verirler. Fransa’da üniversite eğitimi alabilmek için üniversite öncesi 12 senelik eğitim alınması gerekmektedir. Fransızca veya İngilizce biliyorsanız Fransa’da üniversite eğitimi alabilmek için yapmanız gereken okula başvuru yapıp kendi giriş sınavından geçmek olacaktır.

Fransa’da özel üniversitelerde eğitime başlamak devlet okuluna gitmekten daha kolaydır. Fransa’da özel üniversitelerin senelik maliyet, 5000 EUR ila 15.000 EUR arasında değişir ve eğitim süresi üç veya dört senedir. Fransa’da master eğitimi almak isterseniz bir sene süren eğitim programları için eğitim maliyeti 8000 EUR ila 23.000 EUR arasında değişir ki İngilizce dilinde verilen eğitim programları Fransızca dilinde verilenlere nazaran daima daha yüksek maliyetlidir. Özel okulların çoğu yabancı öğrenci alan, eğitim dili bazı programlar için İngilizce olan okullardır ve bazılarında eğitim programlarının bir parçası olarak staj eğitimin bir parçasıdır.

Ulusal öğrenci sigortasına tabi bir üniversiteye giden öğrenciler oturum izni ile yılda 964 saat çalışabilirler. Mezuniyet sonrası (master eğitimi alanlar) 6 ay çalışma amacıyla kalabilirler. Fransa’nın ekonomik sosyal hayatına gelişme sağlayarak meslek gruplarına 3 yıla kadar izin verilmektedir.

Eğitim Alabileceğiniz Üniversiteler - Fransa

 • Bordeaux Ecole de management
  Bordeaux Ecole de management
  Burgundy School of Business
  Burgundy School of Business, 1899 yılında kurulmuş olup, Fransız akademik kurumların network’üne bağlı önde gelen bir eğitim ve araştırma okuludur. Okulun Dijon ve Lyon’da iki ayrı kampüsü bulunmaktadır. Ana kampüs Dijon şehrinin merkezinden sadece birkaç dakika yürüme mesafesinde yer almaktadır. Kampüste son zamanlarda yenilenmiş 5 bina yer almaktadır. Burgundy School of Business olanakları arasında 150 ile 300 kişilik kapasiteye sahip 3 amfi tiyatro
  Chambery Graduate School of Business
  Chambery Graduate School of Business
  Champagne School of Management
  Champagne School of Management
  Clermont Graduate School of Management
  Clermont Graduate School of Management
  College de Paris
  College de Paris, ilk olarak 1949 yilinda kurulmus olup, o zamandan bugüne her ögrenci için mükemmel egitim, uluslararasi pazarlara açiklik ve bireysel ilgi gibi temel degerlere sahiptir. Okul, sunmus oldugu lisans ve yüksek lisans programlarini yerel ve uluslararasi ögrencilere yönelik olarak olusturmustur.
  Ecole de Management Normandie
  Ecole de Management Normandie, 1871 yılında Le Havre’de kurulmuştur. Okulun bugün Caen, Deauville, Le Havre, Paris ve Oxford’da kampüsleri bulunmaktadır. Tüm kampüslerde internet erişimi mevcuttur. Kampüslerde kütüphaneler, medya merkezleri, amfi tiyatrolar, spor salonları ve kafeteryalar mevcuttur. Okulda lisans ve yüksek lisans yapan 2,800 öğrenci bulunmakta olup, 64 akademik personel ve 576 yardımcı ve profesyonel uzman yer almaktadır.
  Ecole de Management Strasbourg
  Ecole de Management Strasbourg
  Ecole des Mines Nantes
  Ecole des Mines Nantes
  EHESP School of Public Health
  EHESP School of Public Health
  EPITA
  EPITA
  ESC Bretagne Brest Business School
  ESC Bretagne Brest Business School
  ESC Rennes Business School
  ESC Rennes Business School
  Esigelec French Graduate School of Engineering
  Esigelec French Graduate School of Engineering okulu, 1901 yılında kurulmuş olup, dünya standardında bir eğitim sunmakta ve Fransız Mühendislik okulları içerisinde en iyilerinden biridir. Okul, Fransız hükümeti tarafından ve Chamber of Commerce and Industry of Rouen (CCIR) tanınmaktadır
  ESLSCA
  ESLSCA
  Grenoble ESC Ecole de Management
  Grenoble Ecole de Management, 30 yıldır Fransa’da sürekli gelişen ve hem Fransız öğrencilere hem de uluslararası öğrencilere eğitim sunan bir İşletme okuludur. Okulun akademik kadrosu, başarılı bir özgeçmişe sahip olan ve düzenli olarak uluslararası dergilerde yayınları çıkan deneyimli kişilerden oluşmaktadır. 200 kişiden oluşan akademik kadro, yaklaşık 20 farklı ülkeden gelmektedir
  IDRAC International School of Management
  IDRAC International School of Management
  IPAG Business School
  IPAG Business School
  ISEP Business School
  ISEP Business School
  Istituto Marangoni
  Istituto Marangoni
  La Rochelle Business School
  La Rochelle Business School
  Mod Art
  Mod Art
  Negocia Paris
  Negocia Paris
  Rouen Business School
  Rouen Business School
  Schiller International University
  Schiller International University
  SKEMA Business School
  SKEMA Business School
  Toulouse Business School
  Toulouse Business School, şehir merkezinde Compans-Cafarelli’de ve Entiore’de olmak üzere Toulouse’da iki ayrı kampüste eğitim sunmaktadır. 1903 yılında Toulouse Ticaret ve Sanayi Odası tarafından kurulan okul, iş sektörünün yüksek eğitimli personel ihtiyacını karşılamak amacıyla açılmıştır. Kuruluşu izleyen yıllarda okul, çeşitli programlar açarak kendini geliştirmiştir.

Yurtdışı Dil Okulları

Yurtdışı Yaz Okulları

Yurtdışında Üniversiteler

Yurtdışında Master

Yurtdışı Sertifika Programları

Vize Danışmanlığı


Top
 • Bizi takip edin
 • GKR Yurtdışı Eğitim