Rusya'da Üniversite Eğitimi

Rusya'da Üniversite Eğitimi Veren Okullarımız

Admiral Makarov State University of Maritime and Inland Shipping

Amiral Makarov Devlet Denizcilik ve İç Denizcilik Üniversitesi, teknik denizcilik üniversitelerinden biridir. Üniversitenin yaratılması ve gelişimi, Rus filosunun oluşumu ve mükemmelliği ile ayrılmaz bir şekilde bağlantılı olmaktadır. İmparatoriçe Catherine II'nin emri altında ilk denizcilik okullarının Rus İmparatorluğu'nda açıldığı tarih, 1781 yılına kadar uzanmaktadır. En iyi gelenekleri koruyarak ve yenilikçi öğretim modellerini takip ederek, bugün bu üniversite, deniz taşımacılığı endüstrisi için nitelikli uzmanları yetiştiren Rusya'nın en büyük uzman merkezi olmaktadır.

Nizhny Novgorod Devlet Mimarlık ve İnşaat Mühendislik Üniversitesi

Nizhny Novgorod Devlet Mimarlık ve İnşaat Mühendislik Üniversitesi 1930 yılında kurulmuş olup, alanında Rusya'da en iyi eğitimi veren kurumlardan bir olmaktadır. Son on yılda üç kez Üniversite Avrupa Kalite Yarışması'nda "En iyi 100 Rus Üniversitesi" sertifikası ile ödüllendirilmiştir.

Nizhny Novgorod State University

Nizhny Novgorod Devlet Üniversitesi (Nizhny Novgorod State University) 1916 yılında kurulmuştur. Büyük bir bilim merkezi ve en iyi Rus klasik üniversitelerinden biri olan Nizhny Novgorod Devlet Üniversitesi, Rusya Bilimler Akademisi Yerel Araştırma merkezi ile ilişkili olmaktadır.

North-Caucasus Federal University

Federal Kuzey Kafkasya Üniversitesi (North - Caucasus Federal University), Rusya'da yüksek öğrenimin önde gelen eğitim kurumlarından biri ve Rusya'nın en yüksek 10 eğitim kurumları arasında en yüksek federal statüde yer almaktadır. Bugün Üniversite, yetenekli öğrencileri, profesyonel öğretmenleri ve akademisyenleri kendine çeken, dinamik olarak gelişen, bir eğitim, araştırma ve inovasyon merkezidir.

Peter the Great Saint Petersburg Polytechnic University

Peter the Great Saint Petersburg Polytechnic University, Rusya'daki en eski ve en prestijli teknik üniversitelerden biridir. 1899 yılında kurulan bu üniversite, Rusya'nın Avrupa bölgesindeki en büyük eğitim araştırma merkezidir.

Platov South-Russian State Polytechnic University

Güney Rusya Devlet Politeknik Üniversitesi, Platov South-Russian State Polytechnic University - Rusya'daki en eski ve en yetkili üniversitelerinden biri olmaktadır. 1907 yılında Rus İmparatoru Nicholas II'nin onayıyla kurulmuştur. Üniversite, Rusya'nın güneyinde açılan ilk yüksek eğitim kurumu olmaktadır. Derecelendirme kuruluşu RAEX tarafından yapılan bir araştırmaya göre, üniversite, işverenler arasında en fazla üne sahip olan Rusya'daki (1.200'den fazla) en iyi 50 teknik üniversiteden biridir.

Saint Petersburg State Chemical Pharmaceutical University Üniversite

Saint Petersburg State Chemical Pharmaceutical University, Rus ve uluslararası kimyasal ilaç endüstrisi için nitelikli uzmanların eğitiminde lider olmaktadır. Üniversite 1919'da kurulmuştur ve 100 yıllık çalışmaları boyunca Rusya ve uluslararası ilaç pazarında iyi bir üne sahip olan Rusya'daki ilk yüksek eczacılık eğitim kurumu olmaktadır.

Saint-Petersburg State University of Telecommunications

Profesör M.A. Bonch-Bruevic'den adını alan Saint-Petersburg Devlet Telekomünikasyon Üniversitesi 1930 yılında kurulmuş, Rusya'nın en eski üniversitelerinden biri olup, iletişim ve telekomünikasyon endüstrisi alanında tanınan bir lider olmaktadır.

Saratov State Vavilov Agrarian University Üniversite

Saratov Devlet Tarım Üniversitesi a. N.I. Vavilov - Rusya'daki en eski ve en büyük tarım üniversitelerinden biri olmaktadır ve 1913 yılında kurulmuştur. Bugün Üniversite, Rusya ve yabancı ülkelerin tarımsal sanayi kompleksine yönelik nitelikli uzmanların eğitimi için lider eğitim kurumu olmaktadır.

Tambow State University

1918'de kurulan Tambov Devlet Üniversitesi (Tambov State University), zengin akademik gelenekler taşıyıcısı olarak bilinmekte ve Orta Rusya'nın önde gelen üniversiteleri arasında yer almaktadır. Tambov Devlet Üniversitesi klasik eğitim sunar ve tıptan tasarıma kadar çeşitli alanlarda uzmanları eğitir.