Yeni Zelanda'da Üniversite Eğitimi

Yeni Zellanda'da Üniversite Eğitimi

Yeni Zelanda, kaliteli eğitim sağlama konusunda uluslar arası bir üne sahiptir. Yabancı öğrencilere güvenilir bir çevrede eğitim olanakları sağlamanın yanı sıra öğrencilerin karşılaşması muhtemel sorunlarda onlara yardımcı olmak amacıyla çeşitli hizmetler verir. Üniversitelerde, teknik okullarda, kolejlerde, liselerde ve özel eğitim kurumlarında akademik, profesyonel ve mesleki amaçlı kurslar verilir. Bunlara ek olarak birçok İngilizce dil enstitüsü ve özel İngilizce dil okulları mevcuttur.

Yeni Zelanda?da bulunan enstitüler politeknik sistemin bir parçasıdır ve endüstri ve mesleki alanlarda çok geniş bir yelpazeye eğitim ve öğretim olanağı sağlar. Birçok politeknik, şu anda, lisans eğitimi programları da vermektedir. Öğretmenler için özel programlar veren kurumlar da mevcuttur.

Yeni Zelanda, lisans ve lisansüstü seviyesinde akademik ve profesyonel eğitim programı veren 8?e yakın ulusal üniversiteye sahiptir. Bütün üniversiteler ticaret, bilim ve sanat dallarını kapsayan oldukça geniş bir alanda eğitim verir. Bunlara ek olarak her bir üniversitenin kendi bünyesinde uzmanlaştığı ve bu konuda eğitim verdiği bir alan vardır. Bunların yanında birçok kolej, yüksek eğitim kurumu ve özel eğitim kurumları vardır. Yeni Zelanda?da bulunan özel dil okulları, burada bulunan özel eğitim sisteminin bir parçasıdır ve yüksek öğrenime ve mesleki eğitime yönelik kurslar verirler. Birçok politeknik ve üniversitenin bünyesinde de İngilizce dil eğitimi verilmektedir.

Yeni Zelanda'da Üniversite Eğitimi Veren Okullarımız

Unitec Institute of Technology

Unitec Institute of Technology, 1976 yilinda, Yeni Zelanda?da kurulmustur. Auckland sehrinde 3 kampüse sahiptir. (Mt Albert, Hendersen ve Albany) Kampüslerde ögrencilere sunulan olanaklar arasinda kütüphaneler, kafeler, kariyer merkezi, bilgisayar laboratuvarlari, engelli ulasimi, saglik merkezi, IELTS test merkezi, IT destek merkezi, spor salonu ve tiyatro salonu bulunmaktadir.