Yeni Zelanda Dil Okulları

Eğitim Dili
Ülke
 

Yeni Zelanda Dil Okulları

Yeni Zelanda, Güney Büyük Okyanus’da bir ada ülkesidir. Yeni Zelanda, başlıca iki büyük ada olan Kuzey ve Güney adaları ve birçok küçük adadan oluşmaktadır. Avustralya’nın güneydoğusunda yer alan Yeni Zelanda’nın başkenti Wellington’dur. Dağlarla kaplı bir ülke olan Yeni Zelanda’nın en büyük şehri Auckland’dır. Yeni Zelanda yaşam standartları ve refah düzeyi bakımından Norveç ve Avustralya’dan sonra dünyanın en yaşanılası üçüncü ülkesidir. Önemli şehirleri arasında; Auckland, Christchurch, başkent Wellington, Dunedin ve Hamilton’un bulunduğu Yeni Zelanda’nın en yakın komşusu olan Avustralya’ya uzaklığı 1500 km civarındadır.

Yeni Zelanda, günümüzde, dünyanın her yerinden göçmenin bulunduğu çok kültürlü bir ülke konumundadır. 18. yüzyılda Britanya'dan gelen İngilizler de artık yerli halk sayılmaktadır. Yeni Zelanda sıcakkanlı insanları ve çok kültürlü yapısı ile yabancı öğrencilerin dil eğitiminde pratik yapmalarına olanak tanımaktadır. Öğrenciler, İngilizce eğitimin yanı sıra doğa sporları için de uygun bir ortama sahip olan ülkede rafting, dağcılık, yüzme ve yelken gibi birçok sportif aktivitede yer alabilmektedir.

 • Yeni Zelanda Dil Okulları - Yeni Zelanda Dil Kursları

  Yeni Zelanda modern eğitim sistemi ve çeşitli İngilizce dil okullarıyla uzak bir ülke olmasına rağmen her yıl binlerce öğrencinin İngilizce öğrenmek için seçtiği ülkelerden biridir. İngilizce ve yerlilerin dili olan Maori’nin resmi dil olduğu Yeni Zelanda’da herkesin İngilizce bilmesi, ülkenin şehirlerinde öğrencilere bol bol pratik yapma imkânı sağlamaktadır.

  2014 yılı itibariyle Yeni Zelanda dil okullarında en az 14 haftalığına kayıt yapan öğrencilere part-time çalışma hakkı tanımaktadır. Eğitim turizminden alınan payı arttırmak amaçlı uygulanan bu politika sayesinde öğrenciler Yeni Zelanda’da yaşama masraflarını çalışarak karşılayabilmektedir. Uluslararası öğrenciler için güvenli bir öğrenim ortamının olduğu Yeni Zelanda dil okullarında İngilizce öğrenmek kısa sürede İngilizceyi iletişim dili olarak kullanma becerisine sahip olmayı sağlamaktadır.

  Yeni Zelandalılar sıcakkanlılıkları, misafirperverlikleri ile tanınmaktadırlar. Yaşam standardının çok yüksek olmasının yanında diğer ülkelere oranla maliyetler uygundur. Doğal güzellikleri ile tanınan bu ülkede, birçok eğlenceli ve kültürel etkinliğe katılmak mümkündür.

  Modern eğitim olanaklarının sunulduğu Yeni Zelanda İngilizce dil kursları öğrencilerinin İngilizce pratik yapma alanlarını genişletmek amacıyla çeşitli aktivite programları düzenlemektedir. Resmi dili İngilizce olan, yaşam standartları yüksek ve muhteşem bir doğaya sahip bir ülkede İngilizce dil eğitimi almak kuşkusuz başarıya giden yolda en verimli faaliyet olacaktır.

 • Yeni Zelanda Dil Okulları - Auckland’de İngilizce Kursu

  Auckland, Yeni Zelanda’nın Kuzey adasında yer almaktadır. Yeni Zelanda’da en fazla yerleşimin olduğu metropolitan kenttir. Ülkenin nüfus bakımından kalabalık şehirlerinden olan Auckland, aynı zamanda ülkenin ticaret merkezi görevini de üstlenmektedir. Auckland, dünyanın en yaşanılır şehirleri listesinde 3. sırada yer almaktadır. Savaş Müzesi, Rangitoto Island, Sky Tower, Auckland Zoo ve Kelly Tarlton’s Sea Life Aquarium Auckland şehrinde gezilecek önemli noktalardan sadece birkaçını oluşturmaktadır.

  Auckland, Yeni Zelanda’nın en çekici ve doğal güzelliklere sahip şehirlerinden biridir. Yelkenler şehri olarak anılan Auckland yaşam kalitesi ve sportif aktiviteleriyle sosyal yaşamda huzur arayanlar için en doğru adres diyebiliriz. Yeni Zelanda Auckland İngilizce dil okulları, yetişkinler ve çocuklar için her seviyede İngilizce eğitimi sunmaktadır. Yurtdışında İngilizce dil eğitimi almak isteyenlerin sıkça tercih ettiği Yeni Zelanda - Auckland İngilizce dil okulları, öğrencilere konforlu ve rahat eğitim merkezlerinde İngilizce öğretmektedir. Auckland İngilizce dil okullarında genel İngilizceden akademik İngilizce kurslarına kadar çeşitli amaçlara uygun programlar bulmak mümkündür.

 • Yeni Zelanda Dil Okulları - Christchurch’da İngilizce Kursu

  Yeni Zelanda’nın Güney adasında yer alan bir şehir olan Christchurch, ülkenin en büyük 3. şehridir. Christchurch’ın, sahip olduğu yeşil parkları ve bahçeleri kentte zaman zaman İngiltere havası estirmektedir. Christchurch kayak merkezlerine sadece bir saat uzaklıkta yer alması nedeniyle Yeni Zelanda’nın başlıca turizm merkezidir. Şehir aynı zamanda Chatham Adalarına ve Antartika’ya geçiş yolu niteliğindedir.

  Christchurch’de şehrin tadını çıkarmak için yapılacak birçok aktivite ve ziyaret edilecek birçok mekân bulunmaktadır. Kentte gezilecek önemli merkezler arasında; Christchurch Katedrali, Arts Centre, Art Gallery, Christchurch Museum, International Antarctic Centre ve Orana Wildlife sayılabilir.

  Christchurch şehrinde birçok Yeni Zelanda İngilizce dil okulu bulunmaktadır. Yeni Zelanda dil kurslarında Christchurch şehrini seçen öğrenciler, İngiltere şehirlerini aratmayan Christchurch’de İngilizcelerini uluslararası bir atmosferde ve doğanın güzelliği eşliğinde geliştirme fırsatı bulmaktadırlar. Uzun süreli deneyime sahip olan Yeni Zelanda dil kurslarının bulunduğu Christchurch’de genel İngilizce kurslarından akademik İngilizceye kadar her seviyede İngilizce bilgisi olanlara uygun program seçenekleri bulunmaktadır.

 • Yeni Zelanda Dil Okulları - Wellington’da İngilizce Kursu

  Wellington, Yeni Zelanda’nın başkenti ve Okyanusya’daki en kalabalık başkenttir. Yeni Zelanda’nın Kuzey Adasının güney kısmında bulunan Wellington, Yeni Zelanda’nın siyasi merkezi konumundadır.

  Şehir merkezinde sanatsal faaliyetlerin yoğun olduğu Wellington’da gece hayatı diğer şehirlere göre daha gelişmiştir. Uluslararası sanat festivalinin düzenlendiği şehir olan Wellington’da, Yeni Zelanda müzesi ve orkestrası turistlerin ilgisini çeken mekânlar arasında yer almaktadır.

 • Yeni Zelanda Dil Okulları - Yeni Zelanda’da Dil Eğitimi Programları

  Yeni Zelanda İngilizce kursunda dil eğitimi almak isteyenler için her seviyeye uygun İngilizce kurs seçenekleri bulunmaktadır. Yeni Zelanda dil okulları, öğrencilerinin amaç ve ihtiyaçlarına göre en uygun kuru seçmelerine yardımcı olmaktadır. Yeni Zelanda İngilizce dil kursunda genel İngilizce, iş İngilizcesi, akademik İngilizce, IELTS, Cambridge sınavları başta olmak üzere birçok farklı kurs seçenekleri bulunmaktadır.

  Yeni Zelanda İngilizce dil kursunda eğitimler hafta içi her gün ve genelde haftalık 20 saat olarak verilmektedir. Farklı yoğunlukta kurs seçenekleri de bulunmaktadır. Yeni Zelanda öğrenci vizesiyle Yeni Zelanda’da İngilizce dil eğitimine giden öğrenciler, haftalık 20 saat Part-time çalışma iznine de sahip olmaktadırlar. Çalışan öğrenciler, çalışma ortamlarında İngilizce dilini kullandıklarından dolayı dili daha hızlı bir şekilde öğrenmektedirler.

  Yeni Zelanda’ya Türkiye’den her yıl 100 adayın katılabildiği Yeni Zelanda Working Holiday programı yeni mezunlara 12 aylık çalışma, gezme ve eğlenme izni vermektedir. Yeni Zelanda Working Holiday programına katılan adaylar, en fazla 6 ay eğitim alabilecekleri dil okullarına kayıt yaptırabilmektedirler. 12 ay yasal çalışma hakkı tanınan Yeni Zelanda Working Holiday programında aynı işverenle en fazla 3 ay çalışma kuralı vardır. Yeni Zelanda Working Holiday programı hakkında detaylı bilgi almak için danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

 • Yeni Zelanda Dil Okulları - Genel İngilizce

  Yeni Zelanda dil okulları genel İngilizce kursu, İngilizceyi gündelik yaşamda iletişim dili olarak kullanmak veya İngilizcelerini geliştirerek bir üst seviyedeki kurslara katılmak isteyenlere yönelik hazırlanmış bir programdır. Genel İngilizce kurslarında öğrencilere İngilizce temel dil becerileri eğitimleri üzerine odaklı dersler verilmektedir. İngilizce okuma, yazma, dinleme, konuşma ve telaffuz eğitimlerinin verildiği genel İngilizce kurslarında kısa sürede öğrenciler İngilizce dilini genel hatlarıyla kavramakta ve iletişim dili olarak rahatlıkla kullanabilmektedirler. Yeni Zelanda dil okulları fiyatları seçilecek haftalık ders saatine, seçilen şehre göre değişkenlik göstermektedir.

 • Yeni Zelanda Dil Okulları - İş İngilizcesi

  Yeni Zelanda İngilizce kursunun verdiği iş İngilizcesi kursları, uluslararası şirketlerle İngilizce iletişim kurmak ve mesleklere yönelik terimleri öğrenip İngilizceyi geniş bir alanda konuşabilmek isteyenler için uygun ders programlarını içermektedir. İş İngilizcesi kursları, İngilizce mail yazma, toplantılara katılma, sunum yapma, görüşmeleri gerçekleştirme ve iş yemekleri eğitimlerinden oluşmakta ve Yeni Zelanda İngilizce genel kurslarına ek olarak haftada genelde 8 saat olarak verilmektedir.

  Yeni Zelanda’da dil eğitiminde iş İngilizcesi kursunu seçen öğrenciler, kısa sürede genel İngilizce bilgilerine ek olarak iş yaşamında İngilizceyi yazılı ve sözlü olarak kullanacak beceriye sahip olmaktadır. Yeni Zelanda dil okulları fiyatları seçilecek haftalık ders saatine, seçilen şehre göre değişkenlik göstermektedir

 • Yeni Zelanda Dil Okulları - Akademik İngilizce Kursu

  Yeni Zelanda İngilizce kursunun sunduğu akademik İngilizce kursları, yükseköğrenimini İngilizce eğitim veren bir kurumda yapmak isteyen öğrenciler için tasarlanıştır. Akademik İngilizce kurslarında öğrencilere akademik anlamda İngilizce yazma, not alma, ödev hazırlama, araştırma ve sunum yapma eğitimleri verilmektedir. Yeni Zelanda İngilizce kursu ve akademik İngilizce kurslarına katılmak isteyen öğrencilerin orta seviyede İngilizce bilgisine sahip olmaları gerekmektedir. Yeni Zelanda dil okulları fiyatları seçilecek haftalık ders saatine, seçilen şehre göre değişkenlik göstermektedir.

 • Yeni Zelanda Dil Okulları - IELTS hazırlık kursları

  125 ülkede uygulanan, İngilizce dil yeterliliğini ölçen bir sınav olan IELTS, dünya genelinde 7000'den fazla üniversite, resmi kurum ve işveren tarafından uluslararası İngilizce yeterlilik sınavı olarak kabul görmektedir. İngilizce dil seviyesini ölçen güvenilir bir sınav olan IELTS, birçok eğitim kurumundaki çeşitli programlara giriş şartı olarak istenmektedir. IELTS sınavı İngilizce dinleme, okuma, yazma ve konuşma olarak sıralanan dört bölümden oluşmaktadır. IELTS sınavının akademik olup olmamasına göre okuma ve yazma bölümlerinde değişiklik olabilmektedir. Dinleme ve konuşma bölümleri tüm katılımcılar için aynı olsa da sınavın akademik olup olmamasına göre okuma ve yazma bölümleri değişiklik göstermektedir.

  Yeni Zelanda dil kurslarında öğrencilerin IELTS sınavından yüksek puan almaları için sınav teknikleri ve konuları üzerine yoğun dersler vermektedir. IELTS sınava hazırlık kursları genelde haftada 25 dersten oluşmaktadır. Haftalık ders sayısı yoğun ve süper yoğun kurs seçeneklerine göre farklılık göstermektedir.

  125 ülkede uygulanan, İngilizce dil yeterliliğini ölçen bir sınav olan IELTS, dünya genelinde 7000'den fazla üniversite, resmi kurum ve işveren tarafından uluslararası İngilizce yeterlilik sınavı olarak kabul görmektedir. İngilizce dil seviyesini ölçen güvenilir bir sınav olan IELTS, birçok eğitim kurumundaki çeşitli programlara giriş şartı olarak istenmektedir. IELTS sınavı İngilizce dinleme, okuma, yazma ve konuşma olarak sıralanan dört bölümden oluşmaktadır. IELTS sınavının akademik olup olmamasına göre okuma ve yazma bölümlerinde değişiklik olabilmektedir. Dinleme ve konuşma bölümleri tüm katılımcılar için aynı olsa da sınavın akademik olup olmamasına göre okuma ve yazma bölümleri değişiklik göstermektedir.

  Yeni Zelanda’da dil okullarında öğrencilerin IELTS sınavından yüksek puan almaları için sınav teknikleri ve konuları üzerine yoğun dersler vermektedir. IELTS sınava hazırlık kursları genelde haftada 25 dersten oluşmaktadır. Yeni Zelanda dil kurslarında haftalık ders sayısı yoğun ve süper yoğun kurs seçeneklerine göre farklılık göstermektedir.

 • Yeni Zelanda Dil Okulunda Konaklama

  Yurtdışına çıkarken en önemli konulardan biri de konaklamadır. Konaklama için seçilen yerin ihtiyaç ve isteğe uygun olup olmamasını kapsamlı şekilde değerlendirerek karar vermek gerekmektedir. Keyifli bir tatil veya eğitim süreci geçirmek isteyenler Yeni Zelanda’da aradıkları kriterlere uygun olan bir konaklama bulma konusunda pek zorlanmamaktadırlar.

  Yeni Zelanda dil okulları öğrencilerine; aile yanı, daire konaklaması, öğrenci evleri ve yurt konaklama seçenekleri sunmaktadır.

  Aile Yanı Konaklama: Aile yanı, yurt dışına ilk kez çıkacak olan öğrenciler veya önce şehri tanıyıp daha sonra alternatif konaklama şekillerini keşfetmek isteyenler için ideal bir konaklamadır. Genelde öğrenciler ülkeyi ve şehri keşfettikten sonra uzun süre kalabilecekleri stüdyo daire ve paylaşmalı daire konaklamalarını tercih etmektedirler.

  Aile yanı konaklama yeni Zelanda kültürünü ve yaşayış biçimini bölgenin yerel insanları ile aynı evde kalarak deneyimlemek isteyen öğrenciler için ideal bir seçim olmaktadır. Aynı evde kalınan aile üyeleri ile İngilizce pratik yapma imkânının genelde yüksek olduğu bu konaklama türü düzenli ve konforlu imkânlar sunması açısından oldukça avantajlıdır.

  Daire konaklaması: Bağımsız yaşamaktan vazgeçemeyen ve farklı uluslardan insanlarla aynı evde yaşayarak kültürel çeşitlilik atmosferinin olduğu bir ortamda kalmak isteyenlerin popüler seçimleri arasındadır. Daire konaklamasında öğrenciler aynı daireyi oda oda paylaşmaktadır. Mutfak ve banyonun ortak kullanıldığı bu konaklama tipinde öğrenciler yemeklerini kendi aldıkları malzemelerle hazırlamaktadırlar. Yeni Zelanda’da daire konaklamasında iki veya birkaç odadan oluşan evler bulmak mümkündür.

  Yurtlar: Yeni Zelanda’da İngilizce eğitim alan öğrencilerden genelde kısa süre konaklayacak olanlar özel yurt seçeneğini tercih etmektedirler. Tek kişilik veya paylaşımlı odaların bulunduğu yurtlarda banyolar genelde oda içerisinde bulunmaktadır. Yurtlarda öğrencilerin ortak olarak kullanabilecekleri mutfak mevcuttur. Yüksek konforun sunulduğu özel yurtlarda diğer konaklama şekillerine göre daha yüksek ücretler talep edilmektedir.

 • Yeni Zelanda’ya Ulaşım

  Güney yarım kürede bulunan Yeni Zelanda’ya Türkiye’den aktarmalı uçuşlar bulunmaktadır. Türkiye ve Yeni Zelanda arası uçuş uzaklığı aktarma ve beklemelerle birlikte yaklaşık 30 saat sürmektedir. Türkiye ile Yeni Zelanda arasında 10 saatlik zaman farkı bulunmaktadır.

  Yeni Zelanda’ya giderken Türkiye’den mutlaka bagaj hakkınızı sormanız ekstra ücret ödeme sürpriziyle karşılaşmamak için büyük önem taşımaktadır. Genelde 20 kg olan bagaj hakkı, bazı havayolu şirketleri tarafından 30 kg olarak belirlenmiştir. Bu yüzden öğrencilerin biletlerini almadan önce bagaj haklarını sormaları faydalarına olmaktadır. Yeni Zelanda’da havaalanından gideceğiniz yere ulaşımda birçok seçenek bulabilmeniz mümkündür. Araba kiralama, taksi veya havaalanlarına toplu ulaşım sağlayan servis otobüsleriyle gideceğiniz yere kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Yeni Zelanda Dil Okulları