GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık - İsviçre

İsviçre' de eğitim fırsatları

GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık - İsviçre
Okullar çok kültürlü ve çok dilli olarak ülkenin yapısına göre yapılandırılmıştır.

İsviçre'de Üniversite Eğitimi

İsviçre, içerisinde pek çok kantonu barındırdığından eğitim sisteminde de farklılıklar bulunmaktadır. Okullar çok kültürlü ve çok dilli olarak ülkenin yapısına göre yapılandırılmıştır. İsviçre’de Almanca, İngilizce, Fransızca ve İtalyanca konuşulmaktadır.

Türkiye’den öğrencilerin İsviçre’de üniversite okuyabilmeleri için en az 12 yıllık bir eğitim almış olmaları gerekir. İsviçre’de geçerli denk bir sertifikaya sahibi olmaları veya LYS sınavı sonucunda İsviçre’de eğitim almak için Türkiye’de herhangi bir lisans programını kazanmış olmaları gerekir. Özel üniversiteler siz Türkiye’de bir yer kazanmadan da kabul edebilirler ancak YÖK denkliğini alamayabilirsiniz.

İsviçre’de devlet okullarında eğitim dili bulunduğu kantona göre değişir. Çok azında eğitim dili bazı bölümlerde İngilizce verilebilir. Özel okulların eğitim dili İngilizce verilmektedir. Eğitim süreleri çoğunlukla 3 senedir. Mimarlık, tıp gibi bölümlerin süreleri 4 ila 5 sene arasında değişebilir.

İsviçre’de devlet okullarının yıllık eğitim maliyeti 3500 – 5000 İsviçre Frangı kadardır. Özel okullarda yıllık eğitim maliyeti 23000 İsviçre Frangı kadar tutabilir.

Eğitim Alabileceğiniz Üniversiteler - İsviçre

 • Business & Hotel Management School
  Business & Hotel Management School, Isviçre’nin Luzern sehrinin merkezinde, 1928 yilinda kurulmustur. BHMS okulu, Benedict Switzerland okul gruplarinin bir üyesidir. Benedict okul gruplari, Isviçre’nin en büyük özel egitim organizasyonlarindan biridir.
  European University, Isvicre
  1973’de kurulan ve uluslararası bir işletme okulu olan European University’nin İsviçre’de biri Cenevre’de ve diğeri Montrö’de olmak üzere iki kampüsü bulunmaktadır. Cenevre, yaşam standartları açısından sürekli olarak dünyanın en iyi şehirleri arasında gösterilmektedir. Cenevre kampüsü, Cenevre gölü kıyısında ve şehir merkezinde konumlanmıştır. Kampüs, Cenevre finans merkezi
  Glion Institute of Higher Education
  Glion Institute of Higher Education, 1962 yilinda Walter Hunziker ve Frederic Tissot tarafindan Isviçre’de kurulmustur. Okulun Isviçre’de Bulle ve Glion’da iki ayri kampüsü ve Londra’da bir kampüsü bulunmaktadir.
  Hotel and Tourism Management Institute
  Hotel and Tourism Management Institute, ögrencilerini küresel çaptaki turizm sektörüne yönetim kariyeri için hazirlamaktadir. Enstitü iyi bir egitim için bes merkeze sahiptir. Bunlar; The School of International Hotel and Tourism Management, The International Hospitality Research Centre, The International Centre for Events Management Training, The Centre for Career Management ve The Centre for Culinary Management merkezleridir.
  Les Roches
  Les Roches International School of Hotel Management, Isviçre’nin Montana sehrinde yer alan özel bir turizm okuludur. 1324 ögrenci kapasiteli okulda yaklasik 87 farkli ülkeden ögrenci bulunmakta ve ögrencilerin % 98’ini uluslararasi ögrenciler olusturmaktadir.
  Sustainability Management School
  Sustainability Management School (SUMAS), 2012 yilinin subat ayinda kurulmus olup, Isviçre’nin Geneva ve Lausanne sehirleri arasinda yer alan bir kampüste egitim sunmaktadir. SUMAS okulu, ögrencilerine iyi bir egitim verebilmek için üst düzey sirketler ile isbirligi içerisinde olup, gerçek yasam projeleri ile üst düzey akademik egitimi birlestirmektedir.
  University of Business and International Studies
  The University of Business and International Studies, 2006 yilinda Isviçre’nin Cenevre sehrinde kurulmus özel bir okuldur. UBIS okulu, dünyanin en önemli is baskentlerinden biri olan Cenevre’nin merkezinde yer almaktadir. UBIS okulu, the US Hamilton White Group üyesidir.

Yurtdışı Dil Okulları

Yurtdışı Yaz Okulları

Yurtdışında Üniversiteler

Yurtdışında Master

Yurtdışı Sertifika Programları

Vize Danışmanlığı


Top
 • Bizi takip edin
 • GKR Yurtdışı Eğitim