KANADA Dil Okulları

Eğitim Dili
Ülke
 

Kanada Dil Okulları

Kanada, Kuzey Amerika kıtasının en kuzeyindeki ülkedir. On eyalet ve üç bölgeden oluşmaktadır.

Fransız ve İngilizlerin hakimiyetlerinde kalmış olan Kanada’da İngilizce ve Fransızca resmi dil olarak kullanılmaktadır. Kanada dil okulları İngilizce dil kursları Vancouver ve Toronto’da yoğunlaşmıştır. Montreal’da ise hem İngilizce hem de Fransızca dil eğitimi veren okullar bulunmaktadır.

 • Kanada' da Dil Okuları

  Kanada’da dil okullarında İngilizce öğrenmek isteyen öğrenciler Kanada’ya yabancılık çekmeden kısa zaman içinde adapte olmaktadırlar. Kanada’da dil okullarında, kısa sürede İngilizce kursu alınabileceği gibi uzun süreli eğitimler de bulunmaktadır. Kanada’da dil okullarında yıl boyunca İngilizce dil eğitimi alınabilmektedir. 18 yaş atı öğrencileri için genellikle yaz dönemlerinde üniversite ve kolejlerde İngilizce yaz okulları düzenlenmektedir.

  Kanada dil okullarında İngilizce eğitimi alan öğrenciler genellikle eğitimlerini kolejlerde verilen sertifika, diploma programları veya Kanada’da seçkin üniversiteler tarafından verilen master programları ile tamamlamaktadır.

  Kanada’daki üniversiteler bir çoğu Nobel ödüllü akademisyenleri olan dünyanın seçkin üniversitelerinden olup, üniversitelerin akademik ve İngilizce giriş şartları genelde yüksektir. Kanada’da İngilizce dil kursu eğitimi veren özel dil okullarının bölgelerindeki birçok kolej ve üniversite ile sınavsız geçiş (İngilizce dil sınavına girmeden, İngilizce dil okulundan alınan sertifika ile giriş) anlaşması bulunmaktadır.

 • Kanada Dil Okulları - İngilizce Eğitim Programları

  İngilizcenin resmi dillerden biri olduğu Kanada, yurt dışında İngilizce dil eğitimi için yabancı öğrencilerin popüler tercihlerinden biridir. Kanada dil okulları ekonomik maliyetleri, çok kültürlü yaşamı ve İngilizce dil eğitimi sonrası eğitim seçenekleri ile yabancı öğrencilerin Kanada’yı seçme nedenlerindendir.

 • Kanada Dil Okulları - Genel İngilizce

  Kanada dil okulları İngilizce dil kurslarının verdiği genel İngilizce eğitimi, İngilizceyi gündelik yaşamlarında iletişim dili olarak kullanmak isteyenlere yönelik hazırlanmıştır. Genel İngilizce kurslarında İngilizce konuşma, yazma, dinleme ve okuma derslerinin yanında telaffuz üzerine odaklı eğitim verilmektedir. Kanada dil okullarında İngilizce öğrenmek isteyenler için her seviyeye uygun genel İngilizce kurslarına her pazartesi katılmak mümkündür. Kanada dil okullarının fiyatları seçilecek haftalık ders saatine, seçilen şehre göre değişkenlik gösterir.

 • Kanada Dil Okulları - İş İngilizcesi

  Kanada iş İngilizcesi kursları, İngilizceyi iş yaşamında profesyonel olarak kullanmak isteyen veya işe alımlarda İngilizce bilgisi isteyen şirketlere başvurmak isteyenler için hazırlanmıştır. İş İngilizcesi kurslarında öğrenciler İngilizce sunum, toplantı ve raporlama yapma becerilerine sahip olmaktadırlar.

 • Kanada Dil Okulları - Sınavlara Hazırlık Kursları

  Kanada dil okullarının Sınavlara hazırlık kursları, İngilizce eğitim veren yüksekokul veya üniversiteye girmek isteyen öğrencilerin kariyer hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmaktadır. Kanada dil okullarında IELTS başta olmak üzere farklı sınavlara hazırlık kursları verilmektedir. İngilizce sınavlara hazırlık kursları haftada 20 dersten başlamaktadır.

 • Kanada Dil Okulları - Üniversiteye geçiş İngilizce hazırlık kursları

  Üniversiteye geçiş programı Kanada kolej veya üniversitesine giriş yapmak isteyen öğrenciler için hazırlanmış kurslardır. İngilizce dil dersleri, yükseköğretime giriş yapmak isteyen öğrencilerin ihtiyaç duyacağı temel dil becerileri üzerinden akademik İngilizce odaklı dersler verilmektedir. Kanada dil okulları, üniversiteye geçiş programında öğrencilere akademik İngilizce kullanma becerileri ve İngilizce yazma, okuma ve konuşma dersleri arasında mükemmel dengeyi sağlamayı amaçlamaktadır.

 • Kanada Dil Okulları - Konaklama

  Kanada dil okullarında eğitimi alan öğrencilerin başarılı bir yurt dışı deneyimi yaşamalarında konaklama şekli ve kalitesi büyük bir önem taşımaktadır. Kanada’da dil okulları öğrencilerine rahat ve güvenli konaklama sağlamak için öğrenci evleri konaklaması, yurt ve aile yanı konaklama seçenekleri sunmaktadır.

  Aile yanı konaklama, yurtdışı İngilizce dil eğitim alacak öğrenciler için Kanada kültürüyle iç içe İngilizce pratik yapma imkanı da sağlayan güvenli bir konaklama çeşididir. Aile yanı konaklamada öğrencilere kahvaltı, öğlen ve akşam yemeklerinden oluşan tam pansiyon veya öğrencinin isteğine göre kahvaltı ve akşam yemeğinden oluşan yarım pansiyon konaklama seçenekleri sunulmaktadır. Kanada’da dil kursu alırken aile yanı konaklama, hemen hemen her öğrencinin her hafta Kanada’ya alışana kadar tercih ettiği konaklama şeklidir. Öğrenciler daha sonra öğrenci evleri veya daire konaklamasını tercih etmektedir.

  Öğrenci yurtları genelde, Kanada dil okullarında kısa bir süre eğitim alacak öğrenciler tarafından tercih edilmektedir. Öğrenci yurtlarında tek veya çift kişilik oda seçenekleri bulunmaktadır. Öğrenci yurtlarında banyo ve tuvaletler ortak olabileceği gibi; kişiye özel banyolu oda seçenekleri de bulunmaktadır.

  Öğrenci evleri konaklaması, farklı uluslardan öğrencilerle aynı dairede kalarak özgür bir konaklamayı tercih eden öğrenciler için ideal bir seçimdir. Aile yanı ve yurtlara nazaran daha ekonomik olan paylaşmalı daireler birlikte seyahat edenler için de uygun bir seçenektir. Öğrenci evlerinde tuvalet ve mutfağı ortak kullanmaktadır. Kanada’da en ekonomik konaklama seçeneklerinden biri olan paylaşmalı daire konaklamasında öğrenciler tam donanımlı mutfaklarda kendi aldıkları malzemelerle yemeklerini hazırlayabilmektedirler.

 • Kanada Öğrenci Vizesi

   Kanada’da dil okullarında kısa süreli turistik vize ve uzun süreli öğrenci vizesi alarak eğitim almak mümkündür.
  • 1-Turistik vize; Kanada’da 6 ayı geçmeyen eğitimler için yeterlidir. Bu vize türü Kanada’da uzatılamaz.
  • 2- Öğrenci vizesi (study permit) genelde 6 ayı geçenler eğitimler veya eğitimini Kanada’da uzatmak isteyen öğrenciler için uygundur.

  Kanada’da dil okullarına giden öğrencilerin vize başvurusu aşamasında Türkiye’deki eğitim geçmişleri, İngilizce dil bilgileri, İngilizceyi öğrenme amaçları, eğitim ve yaşam masraflarını nasıl karşılayacaklarını açıklamaları istenmektedir. Kanada Vizesi hakkında bilgiyi sayfamızdan bulabilirsiniz.

 • Kanada’da ulaşım

  Ulaşımın düzenli ve oldukça gelişmiş olduğu Kanada’da toplu taşıma önemli bir yere sahiptir. Metro, otobüs, tren, uçak, feribot ve gidilecek mesafeye göre bisiklet kullanımının yaygın olduğu Kanada’da Toronto’dan Vancouver’a kadar tren seferleri yapılmaktadır.

 • Kanada’da İngilizce dil kursu ve Kanada dil okulları için danışmalarımızdan bilgi alabilirsiniz.

KANADA Dil Okulları