GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık - Yurtdışında Üniversite Eğitimi

Yurtdışında Üniversite Eğitimi ile Fark Yaratın

Üniversite Eğitimi Alabileceğiniz Ülkeler

 • Almanya Üniversite Eğitimi

  Türkiye’den ögrencilerin Almanya’da üniversite okuyabilmeleri için en az 12 yillik bir egitim almis olmalari gerekir. Abitur’a denk bir sertifikaya sahip olmalari veya LYS sinavi sonucunda Almanya’da egitim almak için istedigi bölümü Türkiye’de kazanmis olmalari gerekir. Dil yeterlilik sinavindan basarili olduklari takdirde üniversiteye baslayabilirler, degilse bir yil Almanca hazirlik egitimi alirlar. Eger 12 yildan az ögrenim gördüyseniz, üniversite egitimine baslamadan önce bir yeterlilik sinavina girmek gereklidir.

 • Amerika Üniversite Eğitimi

  Amerika’yı İngilizce öğrenerek keşfedin! Dünyanın en büyük ülkelerinden biri olan Amerika Birleşik Devletleri, doğuda Atlas Okyanusu’ndan batıda Büyük Okyanus’a kadarki coğrafi alanı kaplamaktadır. Kuzeyinde Kanada, güneyinde Meksika körfeziyle çevrilmiş olan Amerika, Amerika kıtasında yer almaktadır ve dünyanın en büyük ülkelerinden biridir. Amerika 50 eyalet ve bir federal bölgeden oluşmaktadır. Washington DC Amerika’nın tek federal bölgesidir.

 • Avustralya Üniversite Eğitimi

  Avustralya'da bulunan üniversitelerin çogu devlet okuludur. Üniversitelerin disinda, Avustralya\'da adina TAFE denilen, ileri egitim kolejleri vardir. Bu kolejlerde egitim almak hem daha ekonomik hem de daha kolaydir, çünkü bu okullar daha çok mesleki egitime agirlik verirler.

 • Fransa Üniversite Eğitimi

  Fransiz yüksek ögretim sistemi sadece üniversitelerden olusmamaktadir. Üniversitelerin yaninda Grendes Ecoles’ler uzmanlik egitimi veren okullar, mühendislik, mimarlik, ticaret ve isletme okullari gibi kurumlar da yüksek ögretim vermektedir. Bu çesitlilik ögrencilere büyük bir seçim özgürlügü sunmakta ve bu özgürlük de Fransiz yüksek ögretim sisteminin en güçlü yanini olusturmaktadir.

 • İngiltere Üniversite Eğitimi

  Ingiliz üniversiteleri köklü geçmisleri, sunduklari programlardaki kaliteleriyle dünyanin sayili egitim kurumlari arasindadirlar. Ingilizlerin; Siyasi, politik ve ekonomik alanlardaki geçmislerine ve uygulamalarina bakilinca son derece planli, programli ve iyi organize olduklari hemen görülür. Ingiliz üniversitelerinin tamami ücretlidir.

 • İrlanda Üniversite Eğitimi

  Irlanda’da üniversiteler temel ve uygulamali arastirmalar ile birlikte agirlikli olarak lisans ve lisansüstü egitim vermektedir. Irlanda’nin egitim sisteminde diger ülkelere göre bazi farkliliklar görülür. Irlanda’da lisans egitimi 3 yildir. Türkiye’de lise bitirip Irlanda\’da egitim görmeye giden bir kisi önce hazirlik egitimine tabi tutulur. Irlanda’da lise mezunlari A Level denilen bir egitime tabi tutulur sonrasinda üniversite egitimi alirlar.

 • İspanya Üniversite Eğitimi

  Ispanya’da üniversite egitimi özel veya devlet üniversitelerinde verilmektedir. Ispanyol üniversitelerin egitim dili çogunlukla Ispanyolcadir. Bazilari Katalanca bile olabilir. Bazi üniversitelerin Ispanya’da Ingilizce dilinde verilen egitim programlari genellikle yabanci ögrenciler tarafindan da popüler olan isletme, iletisim, yönetim, tasarim ve turizm üzerine olanlardir.

 • İsveç Üniversite Eğitimi
  İsveç, 2015 Küresel Yenilik Endeksi’nde Avrupa’da yer alan ülkeler arasında 3. sırada gösterilmiştir. Bugün dünya markası haline gelmiş ve dünyanın her yerinde kullanılan pek çok ürünün çıkış ülkesi olan İsveç, yükseköğrenim konusunda da dünyanın en başarılı 10 ülkesi arasında gösterilmektedir.
 • İsviçre Üniversite Eğitimi

  Türkiye’den ögrencilerin Isviçre’de üniversite okuyabilmeleri için en az 12 yillik bir egitim almis olmalari gerekir. Isviçre’de geçerli denk bir sertifikaya sahibi olmalari veya LYS sinavi sonucunda Isviçre\’de egitim almak için Türkiye’de herhangi bir lisans programini kazanmis olmalari gerekir. Özel üniversiteler siz Türkiye’de bir yer kazanmadan da kabul edebilirler ancak YÖK denkligini alamayabilirsiniz.

 • İtalya Üniversite Eğitimi

  İtalya’da bir öğrenci temel eğitimini bitirdikten sonra eğitiminin devamı olan mesleki eğitim ya da üniversite eğitimine devam etmektedir. Öğrencinin aldığı temel eğitim (13 yıllık) sonucunda okuduğu bölümle ilgili bir dal ya da bölüm seçme hakkına sahiptir. İtalya’da üniversite lisans eğitimi süresi 3 yıldır. 2 yıl daha okuyarak yüksek lisans mezunu olunabilir. Hukuk, mimarlık, tıp ve daha birçok özel nitelikli bölümler toplam 5 senede tamamlanırken

 • Kanada Üniversite Eğitimi

  Kanada’da yaklasik 100 üniversite ve ileri egitim koleji vardir. Kanada’da üniversiteye giris için özel sinavlar yoktur. Her üniversite kendi kabul sartlarini kendi belirler ve her basvuru bireysel olarak degerlendirilir. Kanada üniversiteleri Fransız kolej ve İngiliz üniversite sisteminden esinlenerek bugünkü halini almıştır. Bu yüzden bazı üniversiteler aynı zamanda kolej diye de adlandırılır. Kanada’da ülke genelinde çok sayıda üniversite ve üniversite kolejleri bulunmaktadır.

 • Yeni Zelanda Üniversite Eğitimi

  Yeni Zelanda, kaliteli eğitim sağlama konusunda uluslar arası bir üne sahiptir. Yabancı öğrencilere güvenilir bir çevrede eğitim olanakları sağlamanın yanı sıra öğrencilerin karşılaşması muhtemel sorunlarda onlara yardımcı olmak amacıyla çeşitli hizmetler verir. Üniversitelerde, teknik okullarda, kolejlerde, liselerde ve özel eğitim kurumlarında akademik, profesyonel ve mesleki amaçlı kurslar verilir.

Yurtdışı Dil Okulları

Yurtdışı Yaz Okulları

Yurtdışında Üniversiteler

Yurtdışında Master

Yurtdışı Sertifika Programları

Vize Danışmanlığı


Top
 • Bizi takip edin
 • GKR Yurtdışı Eğitim