Japonya Vulcanus Bursu İle 1 Yıl Japonya'da Kalıp Hem Staj Yapmak Hem de Dil Öğrenmek İster Misiniz?

Japonya Vulcanus Bursu ile 1 yıl Japonya’da kalıp hem staj yapmak hem de dil öğrenmek ister misiniz ?

Bu programın amacı ise , Japonya ile AB arasında endüstriyel işbirliklerin ilerletmek, katılımcılara Japon şirketin kullandığı gelişmiş teknolojinin öğretilmesi ve Japon işletmelerle ve insanlar ile etkileşimi sağlayarak toplumsal ve ticari ilişkilerin gelişmesinin sağlanmaktır.

Burslara neler dahil;

 • Japonya’da 8 ay Staj yerleştirmesi
 • Japonya’da 4 ay Dil eğitimi,
 • Japonya gidiş dönüş seyahat masraflarının ve Japonya’da yaşam masraflarının için 1.900.000 Yen (18.270 USD) bursa dahildir.
 • Bu program Avrupa Birliği – Japonya Endüstriyel İşbirliği Merkezi’nin ve ev sahipliği yapan Japon şirket tarafından finansmanı sağlanmaktadır.


  Kimler başvurulabilir;
  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olup,
  • Bilgisayar Bilimi veya Mühendisliği, Makina Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Nükleer Enerji Mühendisliği, Kimya, Fizik, Elektronik,
  • Biyoteknoloji Bölümler, Elektrik Mühendisliği, Telekomünikasyon, Üretim Sistemi gibi bölümlerde eğitim gören
  • Lisan 3. Sınıf veya master / Doktora programlarına eğitimlerini tamamlamalarına 1 yıl veya daha uzun süre olan öğrenciler başvurabilir.

  Başvurular;

  Burs başvuruları 10 Ocak – 10 Şubat 2021 tarihleri arasında aşağıdaki linkten online yapılmaktadır. Program Eylül 2020 ayı itibariyle başlamaktadır ve 2022 Ağustos’a kadar devam etmektedir.


  Değerlendirme;

  Adaylar, akademik kayıtları ve hocalarının referansları, yazılı ve sözlü İngilizce bilgileri, staj için motivasyonları, AB-Japonya ilişkilerine karşı tutumları ve farklı bir kültüre uyum sağlama yeteneklerine göre ön elemeye tabi tutulmaktadır. Ön eleme sonrası sn sözü Japonya’daki ev sahibi şirketlere aittir.

  Program hakkında İngilizce bilgilere < a href="https://www.eu-japan.eu/events/vulcanus-japan" target="_blank" style="color:green"> sayfasından ulaşabilirsiniz.

  Tüm öğrencilerimize başarılar dileriz…