Yurtdışı Eğitim Fırsat ve Kampanyalar
Seçkin lise öğrencileri Harward Üniversitesi’nde yaz okulu programına katılabilir ve 4 ile 8 kredilik ders alabilirler. Harward Üniversitesi yaz okulu programında lise öğrencileri en az bir en fazla iki ders alabilmektedirler. Lise öğrencilerinin alacakları bu dersler giriş seviyesindedir.

Harward Üniversitesi yaz okulu programına 2018, 2019 ve 2020 yıllarında liseden mezun olacak ve iyi derece İngilizce bilen öğrenciler katılabilmektedir. Başvuru sırasında öğrencilerden not ortalamarı ile IELTS, TOEFL ve PTE Academic gibi İngilizce yeterliliği gösteren bir sınav sonucu istenmektedir.

7 hafta sürecek Harward Üniversitesi’nin yaz okulu programı 23 Haziran ile 11 Ağustos tarihleri arasındadır. Harward Üniversitesi yaz okulu programı için başvurular genellikle 1 Şubat gibi kapanmaktadır. Ders seçimlerinde erken başvuranların daha fazla ders seçme imkanı bulunmaktadır. Başvuruları geç yapan adaylar için birçok ders kontenjanı dolmuş olduğu için fazla ders seçim şansı bulunmamaktadır.

Harward Üniversitesi yaz okulu programının yatılı ücreti ise 12.500 USD’dir. Bu tutara; 8 kredilik ders eğitimi, konaklama, yemekler ve sigorta ücretleri dahildir. Bu ücretler dışında öğrencilerin vize ücreti; 160 USD, SEVIS ücreti 200 USD, uçak bileti, havalimanı karşılama ücreti ve cep harçlığı gibi diğer masrafları da olacaktır.

Yatılı program dışında Amerika’da lisede okuyan öğrenciler de kısa süreli ve online eğitimlere katılabilirler. Ayrıntılı bilgi için GKR eğitim danışmanlarımız ile görüşebilirsiniz.

Harward Üniversitesi’nin yaz okulu programında lise öğrencileri mali yardım da alabilmektedir. Harward Üniversitesi’nin mali yardım ve burs imkanlarından faydalanabilmeleri için adaylardan akademik başarı beklenmektedir.

Lise Öğrencileri için Harward Üniversitesi yaz okul programı ile ilgili ayrıntılı bilgiyi Gkr eğitim danışmanlarımızdan alabilirsiniz.