Future of Europe Bursları, Almanya

Hertie Okulu, Berlin’de bulunan ve Federal alan Cumhuriyeti tarafından ve Alman Bilim Konseyi tarafından akredite edilmiş özel bir üniversitedir. Kamu yönetimi, iş dünyası ve sivil toplumda liderlik pozisyonlarına aday öğrenciler yetiştirir. Hertie Okulu’ndan her yıl “Avrupa’nın Geleceği Bursu” ile iki tam bursu vermektedir.

Burs verilen program :

  • Master of Public Policy (Almanca)
  • Master of International Affairs (İngilizce)

Başvuru Şartları: Birçok başvuru sahibi, kamu politikası ve uluslararası ilişkilerle ilgili konularda lisans tamamlamış olsa da, Hertie School of Governance’daki yüksek lisans programları, tüm akademik geçmişlerden gelen adaylara açıktır. Bursa başvuru için master programlarından kabul almış olmak gereklidir.

Bursun Süresi : Burs, iki yıllık Kamu Politikası Yüksek Lisans veya Uluslararası İlişkiler Yüksek Lisans programı için tam öğrenim ücretlerini kapsar.

Bursun Miktarı : Her burs, ilgili yüksek lisans programının 34,500 EUR değerine kadar olan tam öğrenim ücretlerini kapsar.

Son başvuru 1 Şubat’tır.

Burs programı hakkında detaylı bilgi için linktedir. Almanya’da Master programları hakkında danışmanlık için bizi arayınız.