LİSE

İngiltere'de Devlet Liselerinde İngilizce Öğrenmek

İngiltere dil eğitimini devlet liselerinde de almak mümkündür. İngiltere’deki birçok devlet lisesi yabancı öğrencilere İngilizce dil eğitimi vermektedir. Devlet liselerindeki İngilizce dil kursu genellikle Eylül ve Haziranayları arasında verilmektedir. Programlara Eylül, Ocak ve Nisan ayında 12’şer haftalık dönemler halinde katılmak mümkündür.

LİSE,ÜNİVERSİTE

Advanced Placement (AP) Nedir?

Advanced Placement (AP), ABD ve Kanada'daki lise öğrencilerinin üniversite düzeyinde dersler almasına olanak sunan programdır. Bu program sayesinde öğrenciler lisede okurken üniversiteden ders almakta, sınavlardan yüksek puan alan öğrenciler ders kredisi kazanabilmektedir. Ders kredisi almaktan daha çok öğrencinin üniversite düzeyinde dersleri başarı ile takip edebilecek olması, lise son sınıftaki öğrencilerin sıralamadaki iyi üniversitelerden kabul ve burs almasında yardımcı olur.

LİSE,ÜNİVERSİTE,BURSLAR

Amerika’da ki Üniversitelerden ve Liselerden Burs Almak Artık Çok Daha Kolay

Amerika’daki Üniversitelerden ve Liselerden burs almak artık çok daha kolay. Türk öğrencilerin Amerikan Üniversitelerinden burs almalarının zor olduğu söylenir. Amerikan Üniversitelerinden burs almak sanıldığı kadar zor değildir. Her Türk öğrenci Amerikan Üniversitelerinden kısmi ya da bazı durumlarda tam burs alabilir.