GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık - İsviçre

İsviçre' de eğitim fırsatları

GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık - İsviçre
Okullar çok kültürlü ve çok dilli olarak ülkenin yapısına göre yapılandırılmıştır.

İsviçre'de Üniversite Eğitimi

İsviçre, içerisinde pek çok kantonu barındırdığından eğitim sisteminde de farklılıklar bulunmaktadır. Okullar çok kültürlü ve çok dilli olarak ülkenin yapısına göre yapılandırılmıştır. İsviçre’de Almanca, İngilizce, Fransızca ve İtalyanca konuşulmaktadır.

Türkiye’den öğrencilerin İsviçre’de üniversite okuyabilmeleri için en az 12 yıllık bir eğitim almış olmaları gerekir. İsviçre’de geçerli denk bir sertifikaya sahibi olmaları veya LYS sınavı sonucunda İsviçre’de eğitim almak için Türkiye’de herhangi bir lisans programını kazanmış olmaları gerekir. Özel üniversiteler siz Türkiye’de bir yer kazanmadan da kabul edebilirler ancak YÖK denkliğini alamayabilirsiniz.

İsviçre’de devlet okullarında eğitim dili bulunduğu kantona göre değişir. Çok azında eğitim dili bazı bölümlerde İngilizce verilebilir. Özel okulların eğitim dili İngilizce verilmektedir. Eğitim süreleri çoğunlukla 3 senedir. Mimarlık, tıp gibi bölümlerin süreleri 4 ila 5 sene arasında değişebilir.

İsviçre’de devlet okullarının yıllık eğitim maliyeti 3500 – 5000 İsviçre Frangı kadardır. Özel okullarda yıllık eğitim maliyeti 23000 İsviçre Frangı kadar tutabilir.

Sertifika ve Diploma için Eğitim Kurumları - İsviçre

  • Business & Hotel Management School Sertifika
    Business & Hotel Management School, Isviçre’nin Luzern sehrinin merkezinde, 1928 yilinda kurulmustur. BHMS okulu, Benedict Switzerland okul gruplarinin bir üyesidir. Benedict okul gruplari, Isviçre’nin en büyük özel egitim organizasyonlarindan biridir.
    RA School of Horology
    RA School of Horology, saatçilik alanında, örnek bir eğitim merkezi olarak kabul edilen, bağımsız ve tarafsız bir kurumudur. Okulun öğrencilere sunduğu sertifikalar ve diplomalar, İsviçre saat endüstri fabrikaları ve dünyadaki temsilcileri tarafından tanınmaktadır.

Yurtdışı Dil Okulları

Yurtdışı Yaz Okulları

Yurtdışında Üniversiteler

Yurtdışında Master

Yurtdışı Sertifika Programları

Vize Danışmanlığı


Top
  • Bizi takip edin
  • GKR Yurtdışı Eğitim